Eksport danych z rejestratora do systemu LAS

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
m.pankowski
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: sobota 19 gru 2015, 19:10
Lokalizacja: Ruciane-Nida
Kontakt:

Eksport danych z rejestratora do systemu LAS

Post autor: m.pankowski »

Witajcie serdecznie :)

Jestem nauczycielem Informatyki leśnej w ZSL w Rucianem-Nidzie. Uczę obsługi LMN, SILP i rejestratora leśniczego.
Z większością rzeczy nie mam problemów natomiast jest jeden, który nie daje mi spokoju. Dotyczy on wykonywania transferu z rejestratora do systemu LAS (LasTransferem oczywiście).

Sytuacja wygląda następująco:
  • 1. Zakładam ROD w Leśniku i ewidencjonuję drewno.
    2. Drukuję ROD, zaznaczam do transferu.
    3. Drukuję historię pracy w Leśniku.
    4. Uruchamiam program LasTransfer i wybieram opcję Wysyłanie danych.
    5. Program bez problemu wykonuje transfer do LAS, ale... nie otrzymuję jakiegokolwiek potwierdzenia wysłania danych a program natychmiastowo się wyłącza.
    6. Dane oczywiście w systemie LAS (Gospodarka Towarowa -> Rejestrator -> Import) są i jest ok.
    7. Ponownie uruchomienie programu LasTransfer powoduje wywalenie komunikatu o użyciu bazy danych z innego katalogu (jakoś tak).
Wydaje mi się, że nie jest to prawidłowa sytuacja ponieważ przy odbiorze danych w rejestratorze z systemu LAS otrzymuję komunikat "Transfer zakończony SUKCESEM!".
Czy ktoś ma na to jakieś rozwiązanie?

Dodam, że:
- mam najnowszą wersję LasyREJ
- nie mam dostępu do SZBM i nie mogę tego błędu zgłosić.
Przy okazji nie wiem dlaczego w SILP-ie nie miga mi komunikat o oczekującym imporcie z programu.

Z góry dzięki :)
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67091
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Witajcie serdecznie :)
Witamy się w innym miejscu -> http://www.lasypolskie.pl/viewforum.php?f=45
m.pankowski pisze:mam najnowszą wersję LasyREJ
Ustaw sobie w LasTransferze w opcjach Ustawienia transferu->Połączenie->WebSerwis Zdalnie oraz w zakładce Inne dane Czekaj na potwierdzenie z SILP - "Nie" i Wyślij potw, do SILP - "Nie"
Jeśli jednak masz wersję nieco starszą to wykonaj tylko drugą część ustawień.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
m.pankowski
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: sobota 19 gru 2015, 19:10
Lokalizacja: Ruciane-Nida
Kontakt:

Post autor: m.pankowski »

Capricorn, niestety, ale szkoła pracuje na bazie testowej i jest ograniczona w stosunku do jednostek LP. Nie mamy zaktualizowanego SILP-u i SilpWEB do najnowszej wersji (pewnie dopiero na 2016 rok o to poproszę) i opcja WebSerwis zdalnie nie zadziała. Jedyne co mogę, to nawiązanie połączenia przez Connectre a później TCP/IP Lokalnie.

Przywitam się w odpowiednim dziale na pewno.
Dziękuję za informację, przetestuję i dam znać czy pomogło.
Awatar użytkownika
m.pankowski
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: sobota 19 gru 2015, 19:10
Lokalizacja: Ruciane-Nida
Kontakt:

Post autor: m.pankowski »

Rzeczywiście, zmiana tych obu opcji poskutkowała. Wyskakuje informacja "TRANSFER ZAKOŃCZONY SUKCESEM" przy wysyłaniu danych i nie wyrzuca programu.

Dziękuję za pomoc, punkcik poleciał :)
ODPOWIEDZ