Nie mogę założyć WON na choinki. Nie ma "magazynu&q

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67138
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Nie mogę założyć WON na choinki. Nie ma "magazynu&q

Post autor: Capricorn »

Taki problem. Założone są w SILP magazyny leśnictw oraz oczywiście użytkownicy i dostawca. W rejestratorze założony jest dostawca (nadleśnictwo) natomiast nie widać magazynu (okno jest puste), w związku z czym nie da się utworzyć WONu na choinki. Czego może brakować i gdzie, by ów nieszczęsny magazyn pojawił się na ekranie rejestratora?
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2627
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Magazyn jest pusty..Ty go chyba nie możesz widzieć bo ty przygotowujesz. To tak jak ROD w tym że widoczny jest tylko po stronie administratora.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67138
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

No jest pusty, bo nie mam na nim choinek. To powinno działać analogicznie do RODu. Wybieram dostawcę, wybieram magazyn, na który chcę wprowadzić WON i zatwierdzam. Jednak kiedy chcę wybrać w rejestratorze magazyn, to jego zwyczajnie nie ma, a to pole nie może być puste, jeśli się chce zatwierdzić okładkę WONu. :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2627
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Capricorn no to nie działa tak jak myślisz . U mnie procedura jest taka .
1. Przygotowuję asygnatę na inne produkty choinki , stroisz itp ( nie masz ich na magazynie sam je tworzysz z ręki )
2. Najpóźniej w tym samym dniu przygotowujesz WON na te sprzedane produkty .
3 Administrator w SILP bilansuje twoje WON y i sprzedaż .
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2627
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Capricorn pisze:Jednak kiedy chcę wybrać w rejestratorze magazyn, to jego zwyczajnie nie ma, a to pole nie może być puste, jeśli się chce zatwierdzić okładkę WONu. :roll:
No to coś jest nie tak z tym magazynem :cry: gdzieś coś jest nieudostępnione .
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67138
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Kuna lesna pisze:1. Przygotowuję asygnatę na inne produkty choinki , stroisz itp ( nie masz ich na magazynie sam je tworzysz z ręki )
Tak właśnie robię :)
Kuna lesna pisze: 2. Najpóźniej w tym samym dniu przygotowujesz WON na te sprzedane produkty .
Tego zrobić nie potrafię, bo nie da się założyć okładki WON bez podania magazynu, a w zakładce magazyn jest pusto :?
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2627
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

U mnie są magazyny moje i innych leśnictw.Może trzeba wymienić danew rejestratorze po utworzeniu magazynu
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105100
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Capricorn, instrukcja mówi, że magazyn jest importowany z SILP. W dodatku importowane są tylko te magazyny, które maja zadeklarowaną odpowiednią osobę odpowiedzialną. Może właśnie brak deklaracji osoby odpowiedzialnej jest przyczyna tego, ze nie widzisz magazynów?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67138
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Dane zostały wymienione w rejestratorze niejednokrotnie :) Tak sobie myślę, że być może rzeczywiście coś nie tak z uprawnieniami jest ustawione... Zapytam jutro w DT Na razie dzięki piękne :) :beer:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67138
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Mo i już wiem - jestem zadeklarowany jako odpowiedzialny za magazyn. Niestety WON nie bangla :(
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
g
leśniczy
leśniczy
Posty: 529
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2009, 10:35
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: g »

rozumiem, że w magazynie np 01 (nazwa leśnictwa 01, stroisz, choinki) używany T uprawnienia magazynu są dla użytkowników z DT oraz np rej01 (nazwisko leśniczego, imię, oraz login) czyli użytkownik rejestratora - leśniczy. Bo w systemie jako leśniczy jesteś widziany dwukrotnie jako użytkownik rejestratora i użytkownik
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67138
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

W magazynie jestem, oczywiście z symbolem T. W rejestratorze też muszę być jako T, bo nie mógłbym na nim pracować :)
Pytanie zasadnicze - to może być jakikolwiek utworzony magazyn np. 01/choinki, czy musi być jakiś domyślny?
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22736
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

OT

A może masz założony jakiś filtr?
Przed Adwentem system choinek nie przyjmuje ... najwyżej listopadowy stroisz ... :wink:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67138
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Kurcze, nie wiedziałem... :? Jak ja te moje choinki rozliczę :lol:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
laszam
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2015, 21:05

Post autor: laszam »

Po stronie SILP do magazynu musi być przypisany zarówno użytkownik jak i rejestrator
ODPOWIEDZ