Rejestrator leśniczego na androidzie.

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Teo
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3018
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 16:58
Lokalizacja: -----

Post autor: Teo »

Capricorn pisze:Super, w takim razie naprawdę sporo pracy informatycy wykonali... :beer:
I drugie tyle przed nimi.
sylvan2
początkujący
początkujący
Posty: 170
Rejestracja: piątek 12 gru 2008, 21:44

Post autor: sylvan2 »

Dobry wieczór. A kwestia drukarki do leśnika+? Próbowałem wydruku na sewoo, ale wyraźnie wolniej drukuje w porównaniu do starszych modeli innych drukarek na dotychczasowej aplikacji.
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2596
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Zgadza się u nas wymienili drukarki na Mefki .
Awatar użytkownika
Krążownik
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1014
Rejestracja: wtorek 02 sty 2018, 17:17
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: Krążownik »

Z czego słyszałem to powodem tego jest to, że nie drukuje tego "tak jak jest" na androidzie tj bezpośrednio przez aplikację, tylko najpierw tworzony jest tego obraz, a następnie wydruk. Może coś poknociłem, ale jest ku temu przyczyna że na sewoo tak wolno chodzi.
Awatar użytkownika
falszywyfaraon
początkujący
początkujący
Posty: 91
Rejestracja: piątek 16 lis 2018, 11:47

Post autor: falszywyfaraon »

Mam pytanie do kolegów którzy już posiadają urządzenia z Leśnikiem na androidzie. Czy macie służbowe telefony komórkowe, czy każą wam korzystać z tego rejestratoro-phona?
większość rzadko miewa rację
Awatar użytkownika
rusek77
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 352
Rejestracja: wtorek 04 wrz 2012, 14:02
Lokalizacja: Russia

Post autor: rusek77 »

Tak z tą zmianą bym się nie spieszył, co jak co, klawiatura to klawiatura. A tak tym smartfonem na zrębie? Nie wiem, jakoś sobie nie wyobrażam. :|
"...to tylko dwa piwa, to żaden grzech..."
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66905
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

falszywyfaraon pisze:Czy macie służbowe telefony komórkowe, czy każą wam korzystać z tego rejestratoro-phona?
Mamy telefony. Rejestrator jako narzędzie do gadania niespecjalnie się sprawdza w pracy. Gdybym miał gadać przez rejestrator niczego bym nie zdążył zrobić... :roll:
rusek77 pisze:A tak tym smartfonem na zrębie? Nie wiem, jakoś sobie nie wyobrażam
Wbrew pozorom jest lepiej niż ze starym rejestratorem. Kafelki są wielkie, bez problemów zaznaczysz co potrzeba i odbierzesz drewno.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
leśnik308
początkujący
początkujący
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 16 sie 2018, 20:12

Post autor: leśnik308 »

U nas też wprowadzili nowe rejestratory na androidzie ale telefony służbowe pozostały.
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

falszywyfaraon pisze:Mam pytanie do kolegów którzy już posiadają urządzenia z Leśnikiem na androidzie. Czy macie służbowe telefony komórkowe, czy każą wam korzystać z tego rejestratoro-phona?
Tylko nowy sprzęt.
Można gadać i wklepywać kłody, daje radę. Chociaż na początku był stres czy ROD się pokićka jak sie odbiera połączenie.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66905
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Glaca pisze:Tylko nowy sprzęt.
U nas zaważył na decyzji również fakt, że odbieramy telefony nie tylko w czasie gdy jesteśmy na terenie leśnictwa, a ludzie numery pamiętają. Nie wyobrażam sobie łazić po sklepach z rejestratorem, czy też jeździć z nim na jakieś szkolenie. Dlatego telefony nie są tymi samymi urządzeniami :)
rusek77 pisze:co, klawiatura to klawiatura
Wbrew pozorom klawiatura zajmuje sporo miejsca, a ekran rejestratora jest i spory, i wyraźny.

Mam jedynie nadzieję, że następny będzie jaśniejszy. No i nie jestem pewien, czy nowe odbierają wyłącznie sygnał gps, czy też innych satelitów. Do obsługi map, kiedy już będą w pełni funkcjonalne to będzie miało spore znaczenie :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2596
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Tel komórkowy został . Tak Jak Capricorn telefon mam i co ciekawe na dwie karty prywatną i służbową . Nowy rejestrator wg mnie jest lepszy ale tylko jako rejestrator .
Awatar użytkownika
kukaburra
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5830
Rejestracja: sobota 01 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Puszcza Zielona

Post autor: kukaburra »

U nas też zostały telefony komórkowe. Są duże, ale chociaż nie tak ciężkie jak rejestrator. No i chodzić z nim cały dzień w kieszeni, np. podczas dyżuru ppoż...
I am not altogether on anybody’s side, because nobody is altogether on my side - Treebeard

Z prawdą jest jak z d... Każdy ma inną i każdy ma swoją... I nie każdy powinien ją pokazywać ;)
Awatar użytkownika
falszywyfaraon
początkujący
początkujący
Posty: 91
Rejestracja: piątek 16 lis 2018, 11:47

Post autor: falszywyfaraon »

Dziękuję za odpowiedzi. Pytałem bo u nas narodził się pomysł, żeby zostawić tylko rejestrator.
większość rzadko miewa rację
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66905
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Próbowaliśmy. To bardzo marny pomysł.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

U nas też - nowy rejestrator to jedno, a służbowy telefon komórkowy - to drugie.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3712
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

falszywyfaraon pisze:Dziękuję za odpowiedzi. Pytałem bo u nas narodził się pomysł, żeby zostawić tylko rejestrator.
Nie jestem biegły w obecnych wytycznych skrojonych przez epidemię, ale przed nią RDLP Szczecin chciała zostawić tylko jedno urządzenie do wyboru telefon z nakładka do Leśnika, lub urządzenie wzmocnione również do dzwonienia. Wyborny pomysł. Tęgie umysły to musiały wymyślić.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66905
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

crocidura pisze:Wyborny pomysł. Tęgie umysły to musiały wymyślić.
Na początku i u nas tak było. Testy terenowe pokazały, że ta idea jest błędna.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Jaki model nowego rejestratora używacie że jest zbyt nieporęczny jako telefon na co dzień ?
Awatar użytkownika
kukaburra
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5830
Rejestracja: sobota 01 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Puszcza Zielona

Post autor: kukaburra »

@Glaca, mam na stanie Honeywella. Nie wyobrażam sobie go użytkować jako telefonu, przynajmniej w miesiącach letnich, gdy jest za ciepło na kamizelkę czy coś innego na górę ze sporą kieszenią.
I am not altogether on anybody’s side, because nobody is altogether on my side - Treebeard

Z prawdą jest jak z d... Każdy ma inną i każdy ma swoją... I nie każdy powinien ją pokazywać ;)
Glaca
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6954
Rejestracja: czwartek 21 cze 2007, 13:18
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Glaca »

Musze kiedyś porównać w realu z moim...
ODPOWIEDZ