Bank Danych o Lasach

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

j24 pisze:czy ów projekt jest na bieżąco aktualizowany?
Nie wiem o jaką aktualizację ci chodzi ale ja, po poinstruowaniu przez LeonZ, dorywczo nanoszę poprawki z mojej okolicy na podkład Open Street Map :lol:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Piotrek pisze:
j24 pisze:czy ów projekt jest na bieżąco aktualizowany?
Nie wiem o jaką aktualizację ci chodzi ale ja, po poinstruowaniu przez LeonZ, dorywczo nanoszę poprawki z mojej okolicy na podkład Open Street Map :lol:
Np. nowy upul, obowiązujący na lata 2014 - 2023, zatwierdzony na przełomie lat 2014 / 2015. :? :|
Kiedy się pojawi w BDL? :?:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Namor
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2237
Rejestracja: sobota 19 maja 2007, 22:26
Lokalizacja: Europa

Post autor: Namor »

j24 pisze:Czy ma ktoś wiedzę w temacie, czy ów projekt jest na bieżąco aktualizowany? :?:
Jeśli tak, to z jaką częstotliwością? :?:
Trochę jest tutaj:
http://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/
Awatar użytkownika
LeonZ
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: piątek 26 gru 2014, 23:22

Post autor: LeonZ »

j24 pisze:
Piotrek pisze:
j24 pisze:czy ów projekt jest na bieżąco aktualizowany?
Nie wiem o jaką aktualizację ci chodzi ale ja, po poinstruowaniu przez LeonZ, dorywczo nanoszę poprawki z mojej okolicy na podkład Open Street Map :lol:
Np. nowy upul, obowiązujący na lata 2014 - 2023, zatwierdzony na przełomie lat 2014 / 2015. :? :|
Kiedy się pojawi w BDL? :?:
Jeśli na początku 2015 r. znajdował się już w SILP, to pojawi się niebawem. Zaprzyjaźnione wiewiórki doniosły mi, że w tym roku Bank Danych o Lasach otrzymał od LP zrzut z SILP z baaardzo dużym opóźnieniem (tak naprawdę dopiero na początku września), a jeszcze trzeba wykonać procedury obliczeniowe i eksport do portalu internetowego.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Dziękuję Namor i LeonZ za odpowiedź. :prosze:

A czy nie wiecie jak jest z wprowadzaniem do BDL upul (uproszczonych planów ul) dla lasów prywatnych? :?:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Borsuk
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5015
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00
Lokalizacja: tubylec

Post autor: Borsuk »

Aktualny PUL dla naszego nadleśnictwa obowiązuje od 01.01.2009 i taki też stan znajduje się BDL... Stan danych UPUL jest podobny, czyli od ostatniej rewizji, kilka lat temu. Zmiany wprowadzane aneksami w starostwie nie wpływają na treść danych w BDL.

8)
... chcesz pokoju - szykuj się na wojnę ...
Awatar użytkownika
LeonZ
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: piątek 26 gru 2014, 23:22

Post autor: LeonZ »

j24 pisze:Dziękuję Namor i LeonZ za odpowiedź. :prosze:

A czy nie wiecie jak jest z wprowadzaniem do BDL upul (uproszczonych planów ul) dla lasów prywatnych? :?:
W lipcu BULiGL (twórca i operator BDL) podpisało z DGLP czteroletnią umowę na utrzymanie i rozwój BDL. W ramach tej umowy będą także aktualizowane dane dla lasów niepaństwowych - dotychczasowym trybem czyli poprzez pozyskiwanie ich ze starostw powiatowych i cyfryzację/przetwarzanie przez pracowników BULiGL. Pierwsza transza nowych opracowań pewnie trafi na portal w przyszłym roku.
Namor
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2237
Rejestracja: sobota 19 maja 2007, 22:26
Lokalizacja: Europa

Post autor: Namor »

Niestety nie wszystkie upul trafią do BDL, umowa określa limit ha. A szkoda, bo ideałem byłoby aby wszystkie z automatu wchodziły.
Lukasz105
początkujący
początkujący
Posty: 201
Rejestracja: poniedziałek 07 gru 2015, 12:37
Lokalizacja: z Puszczy

Post autor: Lukasz105 »

Co się dzieje z Bankiem danych o lasach , serwery siedzą ?....
,,Rób w życiu to co lubisz a nigdy nie będziesz musiał pracować''
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Może zmieniają serwer na najnowszą wersję. Bo jak widać działają pod nginx/1.8.0 a tymczasem od 26 stycznia 2016 dostępna jest wersja 1.8.1 tego engine x :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ