Internet Satelitarny

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
off-legal
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4893
Rejestracja: czwartek 05 cze 2014, 08:11
Lokalizacja: Mazowsze

Internet Satelitarny

Post autor: off-legal »

Hej,
Pewien dostawca internetu satelitarnego (nie podaję nazwy, żeby nie robić reklamy) chwali się umowami dla LP. Może na forum są jacyś użytkownicy i mogliby podzielić się wrażeniami z korzystania ?:
-- jak z transferem ?
-- lagi ?
-- działanie w trakcie złej pogody ?
Z góry dziękuję za wszystkie odp.
Nie ma za dużych opon - jest tylko za mały lift !
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104872
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

off-legal pisze:dostawca internetu satelitarnego (nie podaję nazwy, żeby nie robić reklamy) chwali się umowami dla LP
Czytałem tę ofertę ale nic o jej funkcjonowaniu nie wiem. Jednak odnoszą się do niej wszelkie uwagi jakie można mieć do internetu przez satelitę. Poszukaj w sieci opinii o Tooway, na którym jest owa oferta oparta (oferentem jest jeden z jego dystrybutorów).
off-legal pisze:-- jak z transferem ?
O ile wiem prędkości oscylują wokół 20 Mb/s przy downloadzie i 5 Mb/s przy uploadzie.
off-legal pisze:-- lagi ?
Piszą o opóźnieniach rzędu 500 do 900 milisekund co oznaczało by nieprzydatność do zastosowań w czasie rzeczywistym (po polsku: nie pograsz w gry online :) )
off-legal pisze:-- działanie w trakcie złej pogody ?
Niczym się nie różni od oglądania TV - gdy pada deszcz lub śnieg to sygnał zanika. Takoż przy kręcącej się na horyzoncie silnej burzy... :(
Podsumowując - jest to jakaś alternatywa w sytuacji gdy zawodzi stacjonarne łącze telefoniczne lub brak zasięgu dla komórkowego. Na zasadzie "lepsze jakiekolwiek niż żadne". Jednak tylko dla tych, którym wystarcza przeglądanie stron w sieci i korespondencja prze e-mail. Ci, którzy (jak ja) lubią sobie pograć w gry, nie będą mieli z takiego łącza większego pożytku.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

dudek
leśniczy
leśniczy
Posty: 583
Rejestracja: czwartek 17 lip 2008, 22:54
Lokalizacja: Z głębi

Post autor: dudek »

Używam i sobie chwalę. Leśniczówka na uboczu, wiec to było jedyne rozwiązanie. Dojrzały drzewostan w odległości 25 m. Nie ma żadnych problemów podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych. Polecam
Nie próbowałem grac online, you tube śmiga bez zastrzeżeń.
ODPOWIEDZ