mlas mini a pliki shp

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67090
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Nie zrozumieliśmy się :) Nie chodzi mi o wagę, ale nie jestem pewien jak to działa w zderzeniu z szkicami zrębowymi, czy odnowieniowymi. Teraz, kiedy dokonuję pomiarów na zrębie tworzę nową warstwę o nazwie zgodnej z wydzieleniem, zaznaczam powierzchnię gniazd i podokapówek, a w uwagach zapisuję sobie od razu interesujące mnie dane (np. planowany gatunek odnowienia), po czym tworzę szkic zrębowy przenosząc do SILPu jedynie gniazda i one po aktualizacji pojawiają się na mapie jako pnsw. Dane te bardzo ułatwiają planowanie, szczególnie po latach, gdy muszę zaplanować rozgrodzenie, czy wymianę siatki na konkretnym fragmencie uprawy...
No i teraz to, czego nie wiem - jeśli pomierzę sobie powierzchnię podokapową nie będącą pnsw, to jak ją umieścić na szkicu, by nie była umieszczona na mapie, ale widoczna dla mnie z poziomu mLASu skoro nie mogę wczytać prywatnej warstwy? Teraz po przekazaniu szkicu do SILPu i zaktualizowaniu mapy mam wkreślone gniazda. Z warstwy pomiarów usuwam gniazda i zostają mi jedynie podokapówki, które mogę wyświetlić gdy zajdzie potrzeba. Jest to pomocne, gdy potrzebuję szybko odczytać długość ogrodzenia jodłowego, czy też powierzchnię do zabezpieczenia chemicznego zwłaszcza w przypadku zmiany leśniczego, czy też zastępstwa.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2616
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Chyba napisze ci to na PW aby dobrze zrozumieć :wink: .
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67090
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Aż tak skomplikowałem? :shock: :oops:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
ODPOWIEDZ