Garmin 62 sc i dane wektorowe w shp

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
qazzaq
początkujący
początkujący
Posty: 53
Rejestracja: wtorek 10 lip 2007, 12:57
Lokalizacja: puszcza

Garmin 62 sc i dane wektorowe w shp

Post autor: qazzaq »

Witam serdecznie
Potrzebuję podpowiedzi jak przekonwertować pliki, zapisać je i przesłać do w/w urządzenie.
Dysponuję qgis-em. Poczytałem sporo ale nie daję rady.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
off-legal
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4893
Rejestracja: czwartek 05 cze 2014, 08:11
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: off-legal »

hej, tutaj masz podobny wątek po angielsku: https://forums.garmin.com/showthread.ph ... n-img-file -> są nazwy aplikacji, których należy użyć do konwersji oraz opis co trzeba zrobić.
http://gis.stackexchange.com/questions/ ... min-device -> tutaj jest z kolei twoje urządzenie, nie wiem tylko jak jest z tą aplikacją qgis - czy można w niej otworzyć własną mapę, czy tylko dane online.

Aha, sorry, nie doczytałem że masz qgis'a już :) Ten 2gi link już widziałeś/próbowałeś ?
Awatar użytkownika
LeonZ
początkujący
początkujący
Posty: 9
Rejestracja: piątek 26 gru 2014, 23:22

Post autor: LeonZ »

Właśnie się w Święta trochę tym bawiłem, oto przećwiczona przeze mnie droga (na pewno jedna z kilku możliwych) w bardzo skrótowym zarysie.

Narzędzia: 1. W MapEdit++ wczytujemy plik SHP (Import -> ESRI shape), ustawiając jakiej symbolizacji chcemy użyć.

2. W MapEdit++ eksportujemy do pliku w formacie Garmin IMG (File -> Export -> Garmin IMG / cgpsmapper) - trzeba wskazać w ustawieniach MapEdita gdzie jest cGPSmapper.exe.

3. W MapSetToolkit generujemy zestaw mapowy, który będzie widziany w oprogramowaniu Garmina BaseCamp albo MapSource. W katalogu wynikowym zostanie umieszczonych szereg plików, w tym plik z rozszerzeniem .REG, który służy do rejestrowania zestawu mapowego.

4. Zarejestrować zestaw mapowy dwuklikając w plik .REG utworzony powyżej.

5. Odpalić BaseCamp albo MapSource, nasza mapa powinna być już widoczna. Zainstalować w urządzeniu.

Oczywiście można się jeszcze bawić w różne bardziej zaawansowane rzeczy, na przykład własne pliki TYP symbolizacji, poziomy wyświetlania, przypisywanie symbolizacji w zależności od rodzaju obiektu itd., ale tu już trzeba sobie poczytać i poeksperymentować.

Aha, jeśli mamy poligony (np. wydzielenia), to jeśli je zasymbolizujemy jako las, to nie będą one miały konturów, a jedynie zielone wypełnienie. Ja robię w ten sposób, że generuję w ArcGIS-ie przy pomocy ET Geowizards (ale QGIS-em też można) linie z poligonów i importuję do jednej mapy poligony wydzieleń z etykietami oraz linie granic wydzieleń. W ten sposób mam w urządzeniu jednocześnie widoczne granice i etykiety wydzieleń.

Mam nadzieję, że powyższe szkicowe uwagi naprowadzą kogoś na właściwy trop :-)
Awatar użytkownika
Śmietan
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22661
Rejestracja: czwartek 11 maja 2006, 09:17
Lokalizacja: Floryda

Post autor: Śmietan »

LeonZ pisze:Mam nadzieję, że powyższe szkicowe uwagi naprowadzą kogoś na właściwy trop :-)
Tego właśnie szukałem. :)
qazzaq
początkujący
początkujący
Posty: 53
Rejestracja: wtorek 10 lip 2007, 12:57
Lokalizacja: puszcza

Post autor: qazzaq »

Dziękuję za informację.
ODPOWIEDZ