transfer danych z leśnika

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
grupapiata
początkujący
początkujący
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek 09 cze 2014, 22:18

transfer danych z leśnika

Post autor: grupapiata »

Witam, mam pytanie odbierając transfer nie zatwierdziłem rodów i kwitów ponieważ wystąpił błąd i odesłałem go do leśniczego a on nie ma ich na stanie co mogę zrobić, żeby mu je odesłać proszę o pomoc. Z góry dziękuję
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Przede wszystkim to zacznij pisać wyjaśnienie. :P Rody i kwity leśny sobie jeszcze raz wklepie.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

kolorowe kredki pisze:Przede wszystkim to zacznij pisać wyjaśnienie. :P Rody i kwity leśny sobie jeszcze raz wklepie.
U nas by przeszedł wariant bez pisania wyjaśnień. :roll:
Telefon do leśniczego, by jeszcze raz wklepał co trzeba i ponownie przesłał transfer. :]
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
grupapiata
początkujący
początkujący
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek 09 cze 2014, 22:18

Post autor: grupapiata »

A nie można tego odzyskać????
grupapiata
początkujący
początkujący
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek 09 cze 2014, 22:18

Post autor: grupapiata »

w tym transferze był kwit wywozowy w którym wystąpił błąd i przyblokował mi cały system i nie mogłem zatwierdzić rodów i kz
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4248
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

grupapiata pisze:w tym transferze był kwit wywozowy w którym wystąpił błąd i przyblokował mi cały system i nie mogłem zatwierdzić rodów i kz
Z KW to już "inny problem"
ROD-y jak są z błędem to można dostać na rejestrator - miałem tak ostatnio jak "wklikło" mi się na powierzchni S4 korowane. System nie przyjął i odesłali mi celem sprawdzenia. Poprawiłem i było OK (nie było artykułu S4 korowane).

Co do kwitów powinno być podobnie ale tu trzeba kwit zapewne trzeba anulować aby drewno wróciło na stan i ponownie wystawić - WYJAŚNIENIE GWARANTOWANE... :D
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Fichtel pisze: Co do kwitów powinno być podobnie ale tu trzeba kwit zapewne trzeba anulować aby drewno wróciło na stan i ponownie wystawić - WYJAŚNIENIE GWARANTOWANE... :D
Oj w tym przypadku odzyskanie kopii kwitu nawet od odbiorcy z drugiego końca Polskie będzie najmniejszym problemem... :P :lol:
Wyjaśnienie NIEJEDNO gwarantowane. :D
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4248
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

kolorowe kredki pisze:Oj w tym przypadku odzyskanie kopii kwitu nawet od odbiorcy z drugiego końca Polskie będzie najmniejszym problemem... :P :lol:
Wyjaśnienie NIEJEDNO gwarantowane. :D
Jak mus to MUS!!! :D
Nauka radziecka nie takie przypadki zna :)
Co do wyjaśnienia - stosować metodę polityczną - dużo napisać a nic nie wyjaśnić :D
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
Turkuć
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 490
Rejestracja: niedziela 25 lut 2007, 06:42
Lokalizacja: Nadleśnictwo

Post autor: Turkuć »

Jeżeli nie zatwierdziłaś rodów, to znajdziesz je w magazynie drewna wyszukując te ze statusem N w odpowiednim polu. Zatwierdź je, z następnie wyszukaj kwity zrywkowe Z1 ze statusem 1 i zglobaluj je. Gotowe! Przy następnym transferze drewno wejdzie do rejestratora leśniczego.
Owoc �ywota Twojego JeZUS
Awatar użytkownika
frax_81
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: środa 21 paź 2009, 12:32
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post autor: frax_81 »

Co do KW, jeżeli został utracony a drewno wróciło na stan, to można go na podstawie papierowej wersji ręcznie wprowadzić do SILP. chyba mniejszy zamęt niż odzyskiwanie kopii od odbiorcy.
"when i die bury me upside down, so the world can kiss my ass"
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

frax_81 pisze:chyba mniejszy zamęt niż odzyskiwanie kopii od odbiorcy
Łatwiej - tak. Ale niezgodnie z przepisami. Bo numer KW na podstawie którego wystawiono fakturę będzie inny niż numer KW posiadanego przez odbiorcę...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
frax_81
początkujący
początkujący
Posty: 36
Rejestracja: środa 21 paź 2009, 12:32
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post autor: frax_81 »

A to czemu? Nr KW będzie identyczny - spisany z papierowej wersji utraconego kwitu, podobnie ja wszystkie inne informacje.
"when i die bury me upside down, so the world can kiss my ass"
ODPOWIEDZ