Internet w aero2

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77722
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Internet w aero2

Post autor: drwalnik »

... czy ktoś z Was korzystał z oferty interentu mobilnego Aero2? Jakie macie doświadczenie z tym operatorem? ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105052
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Nie korzystałem ale jestem zawsze bardzo sceptycznie nastawiony do wszelkich "bezpłatnych" ofert. Nie bardzo rozumiem jaki interes miałby jakikolwiek operator w świadczeniu bezpłatnych usług.
Oprócz tego te cechy BDI (Bezpłatny Dostęp do Internetu - tak się ta usługa Aero2 nazywa) zniechęcają do jej używania:
- dostępny jest wyłącznie w sieci Aero2;
- prędkość transmisji danych dla każdego klienta jest na poziomie nie większym niż 512 kb/s (chodzi o prędkość pobierania);
- zgodnie z Regulaminem BDI, Aero2 nie gwarantuje dolnej granicy prędkości udostępniania BDI;
- każdorazowe nieprzerwane i bezpłatne połączenie z siecią Internet nie może przekraczać jednorazowo 60 minut licząc od momentu nawiązania takiego połączenia.

Dla nadzorowania tego ostatniego ograniczenia, Aero2 wprowadziło mechanizm CAPTCHA (Completely Automated Public 'Turing test' to tell Computers and Humans Apart) – automatyczny system do rozróżniania, czy z komputera korzysta człowiek czy automat.
Mechanizm CAPTCHA będzie kontrolował czas trwania bezpłatnego połączenia z siecią Internet, tak aby nie przekraczało jednorazowo 60 minut licząc od momentu nawiązania takiego połączenia. Po upływie 60 minut połączenia, sesja zostanie rozłączona. Aby ponownie uzyskać dostęp do Internetu należy wpisać kod CAPTCHA.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169926
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Bezpłatna godzina daje możliwość choćby przejrzenia poczty, jak ktoś bardzo musi.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105052
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Sten pisze:Bezpłatna godzina daje możliwość choćby przejrzenia poczty, jak ktoś bardzo musi.
O ile prędkość akurat będzie taka, że poczta zdąży się przez ten czas ściągnąć... :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77722
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... no właśnie mam obawy co do tej oferty, czy nawet za darmo jest korzystna ;-) ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

A no...
a już lektura WWW aero była...?
:D
Ja to po niej nabrałem dystansu.
Zresztą ma działać bodaj do 2015 czy 2016
zasięg to też teoretyczny
Jak wyłączyli mi "służbową" NEO i czekałem na "moją" to testowałem Internet via GPS itp.
Zakupiłem modem na allegro i pomimo 100% pokrycia Kraju AERO nie było i to po podpięciu zewnętrznej anteny 16 dBi. (modem z wyjściem)

takie doświadczenia
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Baobab
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 27 mar 2014, 20:07

Post autor: Baobab »

drwalnik pisze:... czy ktoś z Was korzystał z oferty interentu mobilnego Aero2? Jakie macie doświadczenie z tym operatorem? ...
Jestem zkolejkowany i oczekuję na kartę SIM. Operator AREO, czyli Polsat zrobił wszystko aby utrudnić procedurę otrzymania takiej karty... Począwszy od niejasnych i nie precyzyjnych formularzy, aż do rozbudowanej liczby koniecznych do wysłania pocztą załączników. Np. w trakcie rejestracji formularza dowiadujemy się o konieczności załączenia w wersji elektronicznej potwierdzenia przelewu za kaucję - w przypadku wypełniania formularza w piątek to trzeba zakończenie wypełniania przełożyć na poniedziałek, po za zaksięgowaniu przelewu... Oczywiście papierowe potwierdzenie przelewu należy umieścić w liście z formularzem... Niemniej przebrnąłem i wyczekuję. Wg mapy zasięgu oraz mapy nadajników powinienem się "łapać" - pożyjemy-zobaczymy. Na razie jestem w plecy 27zł (20 kaucja za SIM - cokolwiek to oznacza, 7 za dosłanie).
Piotrek pisze:Nie bardzo rozumiem jaki interes miałby jakikolwiek operator w świadczeniu bezpłatnych usług.
Cyfrowy Polsat "udziela" bezpłatnego dostępu do internetu w wyniku realizacji umowy którą podpisał z UKE, więc łaski nie robi, ale nie ma obowiązku się chwalić i zabierać sobie samemu klientów płatnego internetu to tego nie robi.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Aero2

Ciekawe czy wprowadzenie CAPTCHA jest zgodne z umową i realizuje nieograniczony, równy dostęp do bezpłatnego internetu... :|
8)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105052
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Baobab pisze:w wyniku realizacji umowy którą podpisał z UKE
Ale to on wystąpił do UKE z takimi propozycjami a nie UKE mu nakazało...
Baobab pisze:Ciekawe czy wprowadzenie CAPTCHA jest zgodne z umową i realizuje nieograniczony, równy dostęp do bezpłatnego internetu... :|
Jest zgodne. UKE w tej sprawie zajął jednoznaczne stanowisko popierajace decyzje operatora.
... Jak informuje UKE spółka Aero2 udostępnia bezpłatny dostęp do Internetu (BDI) na podstawie decyzji wydanej przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej z dnia 10 listopada 2009 r., zmieniona decyzją Prezesa UKE z dnia 4 września 2012 r., a dotycząca rezerwacji na rzecz Aero2 częstotliwości z zakresu 2570-2620 MHz. Graniczną datą wygaśnięcia BDI jest 21 grudnia 2016 r., po upływie którego Spółka Aero2 nie będzie miała obowiązku świadczenia BDI.
W omawianych decyzjach Prezes UKE zobowiązał Aero2 do:

1) przeznaczenia, co najmniej 20% pojemności sieci na świadczenie BDI i świadczenia usług odpłatnych, wyłącznie wówczas, gdy równocześnie na tym samym obszarze i w tym samym czasie zostanie zapewniony BDI;

2) zapewnienia dostępu przez sieć o charakterze otwartym i udostępnienia go nieoznaczonemu gronu odbiorców, analogicznie do działających punktów dostępowych WiFi (tzw. hot spoty);

3) wprowadzenia i zapewnienia mechanizmu zarządzania ruchem w sieci, który zapewni:
• czas jednorazowego dostępu do BDI na poziomie nie dłuższym niż 60 minut;
• prędkość dostępu na poziomie nie mniejszym niż 128 kb/s i nie większym niż 256 kb/s w ciągu pierwszych 12 miesięcy oraz nie mniejszym niż 256 kb/s i nie większym niż 512 kb/s w okresie kolejnych 36 miesięcy;

4) zapewnienia, że ograniczenia treści i protokołów dostępnych dla użytkowników korzystających z BDI, nie będą dalej idące niż takie same ograniczenia stosowane dla użytkowników usług płatnych;

5) zagwarantowania, takiej organizacji i konfiguracji sieci oraz jej funkcjonalności, która zapewni interoperacyjność z dostępnymi na rynku urządzeniami końcowymi.

UKE zaznacza, iż wskazane w decyzji rezerwacyjnej wymagania dotyczące wprowadzenia i utrzymania mechanizmu zarządzania ruchem w sieci dotyczą jedynie nieodpłatnego powszechnego dostępu do sieci Internet z wykorzystaniem częstotliwości z zakresu 2570 – 2620 MHz. W rezerwacji nie zostały zamieszczone natomiast inne wymagania dla Spółki które ma stosować oraz ograniczenia, których nie mogłaby wykorzystać.

Niemniej jednak na podstawie wpływu do Urzędu znacznej ilości zapytań konsumentów w sprawie wprowadzenia do korzystania z BDI kodu Captcha Urząd wystąpił do Aero2 o przedstawienie wyjaśnień. Dokonana przez UKE analiza przesłanych wyjaśnień oraz wykonywania obowiązków przez Aero2, nie wskazuje na niewykonywanie przez Spółkę zobowiązań określonych ww. decyzją - poinformował nas Urząd.

Należy podkreślić, iż dostarczana przez Aero2 BDI jest niekomercyjną forma dostępu, z tytułu której Spółka nie pobiera opłat abonamentowych. Obecnie wzrost popularności BDI powoduje, że zmalała efektywność w rzeczywistym zapewnieniu przez Aero 2 usługi zgodnie z decyzją rezerwacyjną. W praktyce korzystania z BDI przerwana sesja jest automatycznie łączona ponownie przez oprogramowanie sterujące urządzeniem z którego korzysta użytkownik BDI, praktycznie bez konieczności ingerowania przez korzystającego w ten proces. Jak się okazuje w rezultacie ponad połowa użytkowników BDI korzysta z automatycznego wznawiania sesji, wydłużając znacząco czas sesji efektywnej, co ma negatywny wpływ na dostępność BDI dla wszystkich zainteresowanych - czytamy w przesłanym do nas oświadczeniu.

UKE zauważa również, iż Aero2 zapewnia BDI drogą radiową, w ramach możliwości technicznych, co wiąże się z tym, że jego jakość zależy od ilości Użytkowników korzystających w jednym czasie z usługi. Jak wynika z przedstawionych przez Spółkę statystyk od stycznia 2013 r. średnio każdy korzystający z BDI generuje ponad 2,5 GB transferu miesięcznie, a 17% użytkowników ściągnęło miesięcznie więcej niż średnio komercyjny użytkownik sieci. Tak wysoki wolumen ściągania danych wynika właśnie z automatycznego wznawiania sesji co z kolei powoduje ograniczony dostęp innym potencjalnie zainteresowanym, którzy chcieliby skorzystać z ofert BDI. ...

Źródło: GazetaPrawna.pl
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1544
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

Nie mam zbyt wielu doświadczeń, bo rzadko (bardzo rzadko) korzystam, ale z testów jestem zadowolony. Przeglądanie stron, ściąganie poczty, nawet rozmowa przez Skypa była bez problemów. Uzyskanie karty dla średnio kumatego nie jest kłopotem. Dobrze jest zawczasu sprawdzić zasięg usługi np na stronie BTSearch
Dla zainteresowanych usługą polecam stronę.
Awatar użytkownika
MRÓWECZKA
leśniczy
leśniczy
Posty: 574
Rejestracja: czwartek 12 mar 2009, 07:41
Lokalizacja: Z TROPIKÓW

Post autor: MRÓWECZKA »

Korzystam z tej oferty od ponad 2 lat, jestem zadowolony, posiadam dwie karty jedną mam w telefonie dual sim, z drugiej korzystam okazjonalnie jak zmieniam stacjonarnego dostawcę internetu. Na pierwszą kartę czekałem około 1miesiąca, na drugą kartę czekałem niecały tydzień od wysłania dokumentów.
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Jan Paweł II
Lepiej się wypalić, czy zardzewieć?
„Nie zgadzam się z Twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronić Twego prawa do ich głoszenia" - Evelyn Beatrice Hall
Obrazek
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77722
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

zulus pisze:Nie mam zbyt wielu doświadczeń, bo rzadko (bardzo rzadko) korzystam, ale z testów jestem zadowolony. Przeglądanie stron, ściąganie poczty, nawet rozmowa przez Skypa była bez problemów. Uzyskanie karty dla średnio kumatego nie jest kłopotem. Dobrze jest zawczasu sprawdzić zasięg usługi np na stronie BTSearch
Dla zainteresowanych usługą polecam stronę.
... a jakieś słabe strony? ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
MRÓWECZKA
leśniczy
leśniczy
Posty: 574
Rejestracja: czwartek 12 mar 2009, 07:41
Lokalizacja: Z TROPIKÓW

Post autor: MRÓWECZKA »

Jak na razie nie znalazłem, no chyba że prędkość 512 ale ja nie ściągam dużych plików :D
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Jan Paweł II
Lepiej się wypalić, czy zardzewieć?
„Nie zgadzam się z Twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronić Twego prawa do ich głoszenia" - Evelyn Beatrice Hall
Obrazek
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77722
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... a prędkość wysyłania plików? ...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
MRÓWECZKA
leśniczy
leśniczy
Posty: 574
Rejestracja: czwartek 12 mar 2009, 07:41
Lokalizacja: Z TROPIKÓW

Post autor: MRÓWECZKA »

Za bardzo nie znam się na tym, może wrzucę skan ze speed test
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Jan Paweł II
Lepiej się wypalić, czy zardzewieć?
„Nie zgadzam się z Twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronić Twego prawa do ich głoszenia" - Evelyn Beatrice Hall
Obrazek
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4264
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

MRÓWECZKA
a jak z zasięgiem?
jesteś w 'cywilizowanej" części (czytaj aglomeracjach)
czy jak ja w lesie?
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
MRÓWECZKA
leśniczy
leśniczy
Posty: 574
Rejestracja: czwartek 12 mar 2009, 07:41
Lokalizacja: Z TROPIKÓW

Post autor: MRÓWECZKA »

Z moich obserwacji zasięg jest lepszy niż telefonii komórkowej, ale przy słabym zasięgu zrywa połączenie, można zastosoweć antenę kierunkową, mój kolega to ma i też sobnie chwali, odległośc od nadajnika ok. 4km w linii prostej (oglądam mecz może ten test wrzucę kiedy indziej :) )
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Jan Paweł II
Lepiej się wypalić, czy zardzewieć?
„Nie zgadzam się z Twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronić Twego prawa do ich głoszenia" - Evelyn Beatrice Hall
Obrazek
Awatar użytkownika
zulus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1544
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 20:53
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: zulus »

drwalnik pisze:... a jakieś słabe strony? ...
Filmów nie pooglądasz. Nie wiem jak się będzie zachowywał z "kapciem", ale ja nigdy nie "siedziałem" w Aero długo, więc to wznawianie połączenia dla mnie nie powinno być problemem, a jeśli dzięki temu zmniejszy się liczba zasysaczy to tylko się cieszyć :)
Awatar użytkownika
MRÓWECZKA
leśniczy
leśniczy
Posty: 574
Rejestracja: czwartek 12 mar 2009, 07:41
Lokalizacja: Z TROPIKÓW

Post autor: MRÓWECZKA »

Tak jak obiecałem wklejam skany speed test, strona otwarta przez internet z aero2 :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Jan Paweł II
Lepiej się wypalić, czy zardzewieć?
„Nie zgadzam się z Twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronić Twego prawa do ich głoszenia" - Evelyn Beatrice Hall
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105052
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

MRÓWECZKA pisze:wklejam skany speed test
A czy mógłbyś powtórzyć test prędkości "speedtestem" firmy Ookla? ( http://www.speedtest.net/pl/ ) Jakoś temu testowi ufam najbardziej...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
MRÓWECZKA
leśniczy
leśniczy
Posty: 574
Rejestracja: czwartek 12 mar 2009, 07:41
Lokalizacja: Z TROPIKÓW

Post autor: MRÓWECZKA »

Niestety nie potrafi otworzyć tej strony, może mam za dużo stron otwartych w przeglądarce?
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Jan Paweł II
Lepiej się wypalić, czy zardzewieć?
„Nie zgadzam się z Twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronić Twego prawa do ich głoszenia" - Evelyn Beatrice Hall
Obrazek
ODPOWIEDZ