Raporty Business Objects

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

armilaria
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 282
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 14:17
Lokalizacja: Polska

Post autor: armilaria »

isopyrum pisze:Nie patrz na innych. Sam korzystaj, a w czasie, kiedy inni będą mozolnie zliczać słupki - Ty masz czasw olny
To tak nie działa. Najpewniej dosolą Tobie coś dodatkowego do roboty bo przecież się nie napracowałaś za wiele. Powiedzą że BO wszystko zrobił za Ciebie i możesz coś jeszcze robić. Ale jak przyjdzie do podziału nagród i podwyżek to będą huczeć że za młoda jesteś, za mało masz "doświadczenia". W ten sposób wychowuje się w lasach kaleki które zasłaniają się rzekomym doświadczeniem wynikającym z lat pracy.
Awatar użytkownika
koda
początkujący
początkujący
Posty: 133
Rejestracja: wtorek 04 mar 2008, 11:30
Lokalizacja: Dół

Post autor: koda »

nerak pisze:BO jest bardzo przydatnym narzędziem - często z niego korzystam i przynosi to efekty, ale w biurze nie jest wykorzystywane, bo:
a) współpracownicy nie wiedzą co można wyciągnąć b) nie mają motywacji żeby nauczyć się nim posługiwać c) lepiej jest powiedzieć że się nie umie i zlecić to drugiej osobie.
Sam WebI jest o.k. ale te światy obiektów są niekompletne i często błędne, nie mówiąc już o tym, że jest ich niewystarczająca ilość (np. brak magazynów). Tak więc dalej jesteśmy i będziemy skazani na WebSILP. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zrobienie świata obiektów bedącego wiernym odwzorowaniem tablic silp (ew. spolszczonych) na zasadzie 1:1. Wówczas można byłoby robić raporty tak jak dotąd robilismy w IM, czy MOffice.
Awatar użytkownika
księgowy w LP
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3116
Rejestracja: czwartek 14 lut 2008, 21:33
Lokalizacja: xx

Post autor: księgowy w LP »

koda pisze:ale te światy obiektów są niekompletne i często błędne
podobno :) zaznaczam podobno ma się to niedługo zmienić :) bo na bieżąco są tworzone i modyfikowane obecne światy i w niedługiej przyszłości ma być ich więcej..
koda pisze:Najlepszym rozwiązaniem byłoby zrobienie świata obiektów będącego wiernym odwzorowaniem tablic silp
dokładnie tak :)
śmiem jednak twierdzić, że to nie przejdzie...
Awatar użytkownika
koda
początkujący
początkujący
Posty: 133
Rejestracja: wtorek 04 mar 2008, 11:30
Lokalizacja: Dół

Post autor: koda »

Dawno tu nikt nie zaglądał!
Czy B.O. w n-ctwach to już historia?
Wrocław na ten przykład zamieścił już sporo ciekawych raportów z różnych działów.
Jakby tak rdlp wymieniły się swoimi raportami, to być może nam by trochę się ulżyło...
Awatar użytkownika
Qter6
początkujący
początkujący
Posty: 220
Rejestracja: sobota 16 sie 2008, 20:25
Lokalizacja: Mieszkam w Polsce

Post autor: Qter6 »

B.O. pomaga bardzo. Denerwującym jest fakt iż po stworzeniu raportu i zapisaniu, następują problemy z jego modyfikacja podczas edycji. Dodając dodatkową kolumnę z nowymi danymi B.O. nie wyświetla mi tel kolumny podczas przeglądania raportu.

W jednej z dyrekcji został powołany zespół do tworzenia raportów, jak na razie to nic wielkiego nie stworzyli przez relatywnie długi okres czasu, ale zważywszy, iż są to pracownicy DT to czas im chyba na to nie pozwala.
Kilku frajerów rządzi świata tego polityką
Najpotężniejsi z nich myślą o władzy nad galaktyką
Awatar użytkownika
księgowy w LP
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3116
Rejestracja: czwartek 14 lut 2008, 21:33
Lokalizacja: xx

Post autor: księgowy w LP »

Qter6 pisze:W jednej z dyrekcji został powołany zespół do tworzenia raportów
w której??
Qter6 pisze:jak na razie to nic wielkiego nie stworzyli przez relatywnie długi okres czasu, ale zważywszy, iż są to pracownicy DT to czas im chyba na to nie pozwala.
czego byś oczekiwał od tych raportów :) ??
Awatar użytkownika
isopyrum
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 489
Rejestracja: poniedziałek 26 mar 2007, 18:03
Lokalizacja: dokąd

Post autor: isopyrum »

Qter6 pisze:następują problemy z jego modyfikacja podczas edycji. Dodając dodatkową kolumnę z nowymi danymi B.O. nie wyświetla mi tel kolumny podczas przeglądania raportu.
To dość dziwny objaw, jaki opisujesz. U mnie nie występuje.

Ja już bez BO wielu rzeczy sobie nie wyobrażam. Świetna sprawa. Chociaż szkoda, że nie ma szkoleń, bo do wielu rzeczy muszę dochodzić metodą prób i błędów. A to zabiera czas. 8)
"Niektórzy widzą prawym i lewym okiem dokładnie to samo. I myślą, że to obiektywizm."
Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Hagneia
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 333
Rejestracja: niedziela 08 sty 2012, 21:16
Lokalizacja: skądinąd

Post autor: Hagneia »

Qter6 pisze:W jednej z dyrekcji został powołany zespół do tworzenia raportów, jak na razie to nic wielkiego nie stworzyli przez relatywnie długi okres czasu, ale zważywszy, iż są to pracownicy DT to czas im chyba na to nie pozwala.
hmmm jeśli myślimy o tej samej dyrekcji i raportach jakie zrobili to jakby to ująć delikatnie: proponuję zrobić lepsze :D . Widziałam niektóre z tych raportów i muszę powiedzieć, że ja jestem pod ich wrażeniem i żałuję, że u Nas nie ma takiego Zespołu :(
Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich (Helen Keller)
Awatar użytkownika
acer_75
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2813
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 10:12
Lokalizacja: Bory

Post autor: acer_75 »

koda pisze:Dawno tu nikt nie zaglądał!
Czy B.O. w n-ctwach to już historia?
....
Przyznaje się nic nie robię w BO......
Qter6 pisze:......ale zważywszy, iż są to pracownicy DT to czas im chyba na to nie pozwala.
ano właśnie m.in. dlatego ;)....nic czekam na dyżury p-poz to może wtedy posiedzę coś ;)
Awatar użytkownika
koda
początkujący
początkujący
Posty: 133
Rejestracja: wtorek 04 mar 2008, 11:30
Lokalizacja: Dół

Post autor: koda »

Hagneia pisze:
Qter6 pisze:W jednej z dyrekcji został powołany zespół do tworzenia raportów, jak na razie to nic wielkiego nie stworzyli przez relatywnie długi okres czasu, ale zważywszy, iż są to pracownicy DT to czas im chyba na to nie pozwala.
hmmm jeśli myślimy o tej samej dyrekcji i raportach jakie zrobili to jakby to ująć delikatnie: proponuję zrobić lepsze :D . Widziałam niektóre z tych raportów i muszę powiedzieć, że ja jestem pod ich wrażeniem i żałuję, że u Nas nie ma takiego Zespołu :(
Raporty, o których piszesz "Hagneia" (nie ładniej Agnieszka?), są przydatne i eleganckie, ale z mojego działu niestety nie ma ich zbyt wiele. Nie wiem ile osób nad nimi pracuje i czym na co dzień się zajmują, ale niektóre raporty są naprawdę wypasione. Sam kilka spłodziłem, ale ubogość światów ob. nie pozwala mi "rozwinąć skrzydeł" :))
Awatar użytkownika
Hagneia
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 333
Rejestracja: niedziela 08 sty 2012, 21:16
Lokalizacja: skądinąd

Post autor: Hagneia »

koda pisze: Raporty, o których piszesz "Hagneia" (nie ładniej Agnieszka?), są przydatne i eleganckie, ale z mojego działu niestety nie ma ich zbyt wiele. Nie wiem ile osób nad nimi pracuje i czym na co dzień się zajmują, ale niektóre raporty są naprawdę wypasione. Sam kilka spłodziłem, ale ubogość światów ob. nie pozwala mi "rozwinąć skrzydeł" :))
Ja niestety nie widziałam wszystkich :( a słyszałam, że trochę ich jest. Miałam jednak możliwość przetestowaniu paru na moim nadleśnictwie i te które miałam działały bez zarzutu i co mi się w nich podobało najbardziej to to, że pokazują błędy i mają pozakładane różnego rodzaju kontrole i czujki. Sama pracuję w BO i jestem pod wrażeniem możliwości tego programu jak również ograniczeń jakie ma :( A mianowicie chodzi mi o odwołania i formuły, które w xls hulają bez problemu a tu żeby coś takiego zrobić to trzeba najpierw rozkminić założenia ŚO a później walczyć. :D i to nie zawsze z powodzeniem :cry:
Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich (Helen Keller)
Awatar użytkownika
Bubo bubo
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1408
Rejestracja: środa 20 lip 2011, 18:15

Post autor: Bubo bubo »

Od niedawna zapoznaję się z programem Business object i mam problem z przesyłaniem raportów na skrzynkę odbiorczą innego użytkownika. Jak to zrobić krok po kroku?
ODPOWIEDZ