Komputerowe stanowisko leśniczego

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
eremita
początkujący
początkujący
Posty: 227
Rejestracja: niedziela 26 paź 2008, 14:44
Lokalizacja: z puszczy

Post autor: eremita »

Taka sytuacja-chciałem uruchomić stanowisko na laptopie Lenovo G510 i o ile sam system startuje bez problemu to nie mogę nawiązać połączenia sieciowego,zarówno bezprzewodowego jak i za pośrednictwem kabla.Pod Windowsem połączenie jest nawiązywane bez problemu,nie było kłopotów tez na laptopie Dell z włączonym stanowiskiem-sieć bezprzewodowa była wykrywana bez przeszkód.
Znaczy to że coś nie tak z moim lapkiem :cry: tylko czy ktoś ma pomysł co :?: :help:
Błogosławiony ten,co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Sprawdź jakie adresy sieciowe masz przypisane w windzie i jakie na stanowisku? Może tu tkwi problem.
Awatar użytkownika
eremita
początkujący
początkujący
Posty: 227
Rejestracja: niedziela 26 paź 2008, 14:44
Lokalizacja: z puszczy

Post autor: eremita »

Dzięki ale nie zrozumieliśmy się z mojej winy zresztą- nieprecyzyjnie opisałem sytuację- sieć nie jest w ogóle wykrywana,zarówno przez kabel jak i bezprzewodowo.
Lajkonikiem kompletnym jestem w tym temacie ale sadzę że gdyby to była wina adresów to siec powinna zostać wykryta a nie można byłoby nawiązać połączenia.No chyba że się mylę?
Błogosławiony ten,co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Zacznijmy od tego, że - jak piszesz - nie możesz połączyć się "po kablu". A czy masz pewność, że karta sieciowa jest włączona i działa? To samo dotyczy bezprzewodowej karty sieciowej. Spotkałem się z takim przypadkiem, gdy obie karty były wyłączone z poziomu BIOS.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

eremita pisze:Dzięki ale nie zrozumieliśmy się z mojej winy zresztą- nieprecyzyjnie opisałem sytuację- sieć nie jest w ogóle wykrywana,zarówno przez kabel jak i bezprzewodowo.
Lajkonikiem kompletnym jestem w tym temacie
I po to masz admina żeby wiedział gdzie przesłać wyniki polecenia lspci i ustalić czy używana przez Ciebie wersja StanLesa/KNX/Knoppiksa/linuksa/jądra obsługuje/dogaduje się z Twoim sprzętem.
madic
początkujący
początkujący
Posty: 208
Rejestracja: czwartek 18 gru 2008, 20:43
Lokalizacja: góry

Post autor: madic »

axe pisze:
bromarek pisze:
axe pisze:Można, można - trzeba mieć tylko zaktualizowaną javę do najnowszej wersji,
Mam najnowszą i tak kicha. Zabezpieczenia większe jak w NBP ;/
No dobra to lecimy :

1. Najpierw sprawdzić aktualną wersję javy - (obecnie 7 update 60) - http://www.java.com/pl/

2. Po zaktualizowaniu wchodzimy do konfiguracji javy - w zależności od systemu - ale najczęściej start - wszyskie programy - java - configure java

3. W zakładce Security zmniejszamy poziom zabezpieczeń do Medium,

4. Teraz znajdujemy Check Point SNX - czyli aplikację służącą do bezproblemowego łączenia się - tutaj wersja dla win 7 : Win 7

5. Niestety pomimo tych zabiegów i tak będą wyskakiwały "okienka" o niezaufanych połączeniach i trzeba będzie potwierdzać że na pewno chcemy się połączyć

Działa na 100 % - testowane na win 7 home, windows Xp pro, windows 8.1 home
oraz na przeglądarkach Chrome, FF i IE.
Niestety przestało działać. Weszła nowsza wersja Javy i problem wrócił. IE podczas próby połączenia z aplikacjami natywnymi w ogóle przestaje działać, a w Firefoxie wyświetla się komunikat że Java jest niedostępna. Proszę o pomoc i ewentualną instrukcję ( Windows 7 ).
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

W zakładce security dodaj adresy Edit Site List -> Add tu wklejasz adres portalu, websilpu i zatwierdzasz. Powinno pomóc
madic
początkujący
początkujący
Posty: 208
Rejestracja: czwartek 18 gru 2008, 20:43
Lokalizacja: góry

Post autor: madic »

Capricorn pisze:W zakładce security dodaj adresy Edit Site List -> Add tu wklejasz adres portalu, websilpu i zatwierdzasz. Powinno pomóc
Nie pomaga. Średnio pojętny administrator również nie pomógł. Silp niedostępny.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Przed chwilą na domowym komputerze zalogowałem się. Bez problemu, zarówno do domeny, jak i do SILP-WEB.

Swego czasu pomogło mi to:

http://www.lasypolskie.pl/viewtopic.php ... B3o#731004
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

j24 pisze:rzed chwilą na domowym komputerze zalogowałem się. Bez problemu, zarówno do domeny, jak i do SILP-WEB.
Ja również z identycznym skutkiem :) Oczywiście pod firefoxem.
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

madic pisze:Niestety przestało działać. Weszła nowsza wersja Javy i problem wrócił. IE podczas próby połączenia z aplikacjami natywnymi w ogóle przestaje działać, a w Firefoxie wyświetla się komunikat że Java jest niedostępna. Proszę o pomoc i ewentualną instrukcję ( Windows 7 ).
Zacznij od tego żeby korzystać z przeglądarki internetowej. Pierwszy wymieniony przez Ciebie program naprawdę nadaje się tylko do ściągnięcia innych.
Polecam sprawdzić na:
https://www.java.com/verify
i odinstalować starsze wersje.
madic
początkujący
początkujący
Posty: 208
Rejestracja: czwartek 18 gru 2008, 20:43
Lokalizacja: góry

Post autor: madic »

Jeszcze raz poproszę o pomoc. Udało mi się w końcu uruchomić zarówno ni IE jak i Firefoxie na prywatnym PC. Pytanie : przy korzystaniu z Firefoxa programik SSL Network Extender i tak dokonuje przekierowania do IE, czy można to jakoś ustawić ?

I drugie pytanie w związku z tym, że nadal moim administratorom nie udało się przywrócić dostępu do SILP na służbowym laptopie z Windows7 : czy połączenie działa na tylko na IE8 czy również na nowszych wersjach przeglądarki ?

Dzięki z góry za pomoc.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Odpowiem na pierwsze pytanie.

Jak już się uruchomi ten programik SSL Network Extender, to nie klikaj w jego okienku dialogowym w SILP Web, tylko otwórz nowa kartę Firefoxa i tam wpisz:
https://web.silp.lasy.gov.pl/SILP/
Wtedy SILP-Web otworzy się na tej nowej karcie pod Firefoxem.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
budyn
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 30 mar 2009, 21:21
Lokalizacja: 241 j

Post autor: budyn »

j24 pisze:Odpowiem na pierwsze pytanie.

Jak już się uruchomi ten programik SSL Network Extender, to nie klikaj w jego okienku dialogowym w SILP Web, tylko otwórz nowa kartę Firefoxa i tam wpisz:
https://web.silp.lasy.gov.pl/SILP/
Wtedy SILP-Web otworzy się na tej nowej karcie pod Firefoxem.
Można dodać zakładkę do Firefox'a albo można też tak:

1. Zalogować się do Portalu
2. Kliknąć "Ulubione" (obok "Aplikacje natywne")
3. "Dodaj"
4. Nazwa, etykieta = cokolwiek, np. "SILPWeb z Firefox'a"
5. Aplikacja = "firefox.exe"
6. Parametry = "https://web.silp.lasy.gov.pl/SILP/"
7. OK
8. Połączyć z "Aplikacjami natywnymi"

Pod "Jesteś podłączony(a) i możesz teraz używać tych aplikacji:" powinna się pokazać etykieta "SilpWeb z Firefox'a", którą klikamy.
ODPOWIEDZ