Odstrzał sanitarny dzików a oplata za odstrzał na OHZ

Zwierzęta łowne, hodowla, broń śrutowa i kulowa, psy myśliwskie...

Moderator: Moderatorzy

Krystyna44
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 07 paź 2019, 13:49

Post autor: Krystyna44 »

Mamy regionalne cenniki na polowania dla myśliwych i w całej regionalnej nie pobiera się za odstrzał dzików. Myśliwy płaci tylko za trofeum i tusze. Za odstrzał sanitarny nadleśnictwo wypłaca mu dodatkowo pieniądze, zdaje się że 80% kwoty 350 lub 600 zł za sztukę (dorosła samica)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104858
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Krystyna44 pisze:Za odstrzał sanitarny nadleśnictwo wypłaca mu dodatkowo pieniądze, zdaje się że 80% kwoty 350 lub 600 zł za sztukę (dorosła samica)
Czyli tak, jak w przytoczonych przeze mnie przepisach. Więc jednak można...
PS. Kolejna rzecz, taka sama we wszystkich jednostkach, w każdej inaczej uregulowana. Co śmieszniejsze nie wszędzie zgodnie z prawem, ale kto LP zabroni?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Maciek
początkujący
początkujący
Posty: 31
Rejestracja: wtorek 17 lip 2018, 18:51

Post autor: Maciek »

Mówiąc krótko w związku z ASF nie pobiera się opłaty za odstrzał dzików.
Za odstrzał sanitarny myśliwy dostaje 80% kwoty wypłaconej przez weterynarię.
Co do tuszy dzika z odstrzału sanitarnego to zgodnie z rozporządzeniem wojewody ma być zutylizowana lub przeznaczona do produkcji mięsa na użytek własny myśliwego.
Kuna Tumak
początkujący
początkujący
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 02 cze 2020, 15:41
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Kuna Tumak »

Ma bardzo dużo bo koła nie podlegają żadnej kontroli żadnym przepisom no raz do roku zbierz się komisja rewizyjna a LP to majątek skarbu państwa i tu nie może być mowy o wydawaniu tusz bez opłat, zresztą działalność OHZ LP musi zamkąć się niewielkim ale przychodem bo planowanie jest przecież na rok do przodu.
to ja jestem
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104858
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Kuna Tumak pisze:i tu nie może być mowy o wydawaniu tusz bez opłat
Dlaczego? Jakaś podstawa prawna? Przypominam, że sytuacja z dzikami jest sytuacją wyjątkową (przynosząca straty), a nie normalną działalnością handlową (której celem ma być zysk).
A kto płaci za tusze przeznaczone do utylizacji? Za darmo je Skarb Państwa oddaje? I kto płaci za utylizację?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Piotrek pisze:
Kuna Tumak pisze:i tu nie może być mowy o wydawaniu tusz bez opłat
Dlaczego? Jakaś podstawa prawna? Przypominam, że sytuacja z dzikami jest sytuacją wyjątkową (przynosząca straty), a nie normalną działalnością handlową (której celem ma być zysk).
A kto płaci za tusze przeznaczone do utylizacji? Za darmo je Skarb Państwa oddaje? I kto płaci za utylizację?
Sila tradycji ..... :roll: Powoduje, ze dzieja sie rzeczy dziwne. Ale one sa na papierze.....Tak, ze ten tego..... :wink:
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Kuna Tumak
początkujący
początkujący
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 02 cze 2020, 15:41
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Kuna Tumak »

Nic podobnego dziki nie przynoszą strat lecz tylko zyski w sprzedaży bezpośredniej taka tusza osiąga wartośc ok 400 zł zatem jak przejdzie badanie a asf i trafi na rynek j jest zysk dl OHZ.
to ja jestem
ODPOWIEDZ