Tragedia...

Zwierzęta łowne, hodowla, broń śrutowa i kulowa, psy myśliwskie...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67091
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Na mój gust to powinno być zabójstwo pierwszego stopnia. Strzelał z auta, do celów w szkolnym sadzie. To nie był nieszczęśliwy wypadek na polowaniu. To morderstwo z premedytacją i tylko motyw trzeba znaleźć.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105055
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Podoba mi się zarzut
zabójstwa ze skutkiem ewentualnym
Daje szerokie możliwości kluczenia...
Zamiar ewentualny (zamiar wynikowy, łac. dolus eventualis) – ma miejsce, gdy sprawca przewiduje możliwość popełnienia przestępstwa i godzi się na to.
Stroną intelektualną zamiaru ewentualnego jest przewidywanie możliwości popełnienia czynu. Stroną woluntatywną jest godzenie się, różne od chęci popełnienia czynu zabronionego.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

olifant
początkujący
początkujący
Posty: 249
Rejestracja: piątek 22 paź 2010, 08:39

Post autor: olifant »

z wcześniejszych doniesień prasowych wynika , że nie było tego dnia wpisu do elektronicznej książki polowań ( może emerytowani policjanci nie podlegają tej biurokracji ?) tak czy siak kolejny kamień do "łowieckiego" ogródka czy raczej skalniaka......
"Naturalnym dziedzictwem każdego, kto zdolny jest do życia duchowego, jak dziewicza
puszcza, gdzie wyje wilk i skrzeczy plugawy ptak nocy."
olifant
początkujący
początkujący
Posty: 249
Rejestracja: piątek 22 paź 2010, 08:39

Post autor: olifant »

"Naturalnym dziedzictwem każdego, kto zdolny jest do życia duchowego, jak dziewicza
puszcza, gdzie wyje wilk i skrzeczy plugawy ptak nocy."
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105055
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

W październiku wprowadziliśmy program „Bezpieczeństwo przede wszystkim”, którego jednym z celów jest eliminacja zagrożeń.
No i pan Dariusz Ch. w ramach tego programu "wyeliminowywał zagrożenie"?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Kuna Tumak
początkujący
początkujący
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 02 cze 2020, 15:41
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Kuna Tumak »

Szkoda że takich mamy myśliwych z PZŁ szkoda że nie dawno było świeto myśliwych w Węgrowie na antenie TV trwam usłyszeliśmy jak to myśliwi i leśnicy dbaja o tradycje o przyrodę no chyba nie po drodze nam z takimi myśliwymi a Pan Przew ZG PZŁ pisze że nie polowanie tylko kłusownictwo, szkoda że kłusownictwo jest wśród tych co dbają o przyrodę, szkoda pisać szkoda myśleć.
to ja jestem
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105055
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Od dawna mówię, że wszyscy kłusownicy już dawno temu zapisali się do PZŁ...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Sylvan

Post autor: Sylvan »

Ja myślę, że wśród 100 tysięcy może się zgniłe jabłko trafić? A że niejedno?
Awatar użytkownika
Fred
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2069
Rejestracja: sobota 30 sty 2010, 20:58
Lokalizacja: Ze smutnych borów

Post autor: Fred »

A ja myślałem,że taka forma kłusownictwa istniała tylko w lasach koło tamy gdzie komuniści wyrzucili do Wisły Księdza Jerzego Popiełuszkę.Jako leśniczy zgłosiłem tę patologię przełożonym ale za niecały rok wyleciałem z pracy bez podania przyczyny niezgodnie z prawem. Do dzisiaj jeszcze jestem wdeptywany w ziemię za negowanie tej formy polowań.
Fred
Sylvan

Post autor: Sylvan »

Fred
To naprawdę Ty wykryłeś i zgłosiłeś tą zbrodnię?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105055
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Sylvan, nie nabijaj się z Freda. On nie pisze o tym przypadku tylko o tej patologii...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Fred
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2069
Rejestracja: sobota 30 sty 2010, 20:58
Lokalizacja: Ze smutnych borów

Post autor: Fred »

Sylvan pisze:Fred
To naprawdę Ty wykryłeś i zgłosiłeś tą zbrodnię?

Prześpij się, odpocznij, to jutro na świeży Twój umysł Ci wytłumaczę dlaczego niektórzy myśliwi strzelają do ludzi.
Fred
Sylvan

Post autor: Sylvan »

Nie nabijam się. Temat za poważny. No, ale tak jak napisał, to można było niewłaściwie odczytać. I tylko o to mnie się rozchodziło.
g
leśniczy
leśniczy
Posty: 529
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2009, 10:35
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: g »

Sylvan pisze:No, ale tak jak napisał, to można było niewłaściwie odczytać. I tylko o to mnie się rozchodziło.
no ja identycznie odczytałem - Fred wykrył patologię przy tamie we Włocławku i ją zgłosił, a za niecały rok został zwolniony
Awatar użytkownika
Fred
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2069
Rejestracja: sobota 30 sty 2010, 20:58
Lokalizacja: Ze smutnych borów

Post autor: Fred »

Emeryturę mu zmniejszyć do najniższej, pozbawić stopnia i zbadać historię pracy w policji tego domniemanego i nieodpowiedzialnego kłusownika. :x Skontrolować całą dokumentację jego koła łowieckiego.
Fred
Awatar użytkownika
kamillo
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1011
Rejestracja: piątek 27 lis 2009, 09:28
Lokalizacja: z biura

Post autor: kamillo »

Sylvan pisze:Ja myślę, że wśród 100 tysięcy może się zgniłe jabłko trafić? A że niejedno?
Pytanie tylko, czy PZŁ szybko i sprawnie pozbywa się takich zgniłych jabłek, czy "przenosi je do innej parafii"
Kuna Tumak
początkujący
początkujący
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 02 cze 2020, 15:41
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Kuna Tumak »

Tak bo leśnicy muszą dzisiaj głośno i wyrażnie powiedzieć jak ta cała gospodarka łowiecka wygląda, to różnego rodzaju wysypywane odpadki produkcji rolnej, po uprawach drzewostanach, to też strach wyjść na odbiórkę czy wyznaczyć czyszczenia.
to ja jestem
Maciek
początkujący
początkujący
Posty: 31
Rejestracja: wtorek 17 lip 2018, 18:51

Post autor: Maciek »

kamillo pisze:
Sylvan pisze:Ja myślę, że wśród 100 tysięcy może się zgniłe jabłko trafić? A że niejedno?
Pytanie tylko, czy PZŁ szybko i sprawnie pozbywa się takich zgniłych jabłek, czy "przenosi je do innej parafii"
Jak przenosi do innej parafii :?: zgniłka :?: :!: po co
ODPOWIEDZ