Kolejna ofiara kwiożerczych wilków

Zwierzęta łowne, hodowla, broń śrutowa i kulowa, psy myśliwskie...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67091
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

carabus pisze:ale to źle czy dobrze??
Bardzo dobrze. Szczególnie cenne informacje są na str. 37 :mg:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
carabus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1796
Rejestracja: piątek 01 gru 2006, 08:28
Lokalizacja: z kłody

Post autor: carabus »

Adres stowarzyszenia.... Co w tym dziwnego CILP też umieszcza, każde stowarzyszenie też swoje dane podaję... Jest cos wtym niestosowne?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105055
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

carabus pisze:Adres stowarzyszenia.... Co w tym dziwnego CILP też umieszcza, każde stowarzyszenie też swoje dane podaję... Jest cos wtym niestosowne?
Ale CILP nie żebrze w ten sposób o pieniądze. A na 37 stronie nie jest podany adres ale (wytłuszczonym drukiem) apel o ściepkę pieniędzy - zapłaćcie, jeśli się z nami zgadzacie...
Tak. Jest w tym coś niestosownego.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Sylvan

Post autor: Sylvan »

Może nie każdemu się podobać, ale takie prośby to w zasadzie norma. A wpłacać nikt nie musi.
Wiesław
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4746
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 19:30

Post autor: Wiesław »

Sylvan pisze:Może nie każdemu się podobać, ale takie prośby to w zasadzie norma.
I tak sakcjonujemy jako normę posunięcia kontrowersyjne/niestosowne?
Owszem, wpłacać nikt nie musi... Akceptować taką formę żebractwa również nie...
carabus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1796
Rejestracja: piątek 01 gru 2006, 08:28
Lokalizacja: z kłody

Post autor: carabus »

Piotrek pisze:Tak. Jest w tym coś niestosownego.
Piotrze ...to weź materiału o stwardnieniu rozsianym, nowotworze, materiały wydane przez różne stowarzyszenia, itp w 9/10 na końcu jest prośba o wsparcie...
Wiesław pisze:Owszem, wpłacać nikt nie musi... Akceptować taką formę żebractwa również nie...
A jak lasy wspierają Toruń to jest akceptacja????
A tam przecież tez modlitwa przeplatana wołaniami ...a jakoś nie słychać głosów o żebractwie... :wink: :wink:
Poza tym ....jakież to polskie...nie ważne, co ważne aby krytykować na najlepiej to opluć, dyskryminować
Reasumując - jest zgodne z prawem czy nie???
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105055
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

carabus pisze:Piotrze ...to weź materiału o stwardnieniu rozsianym, nowotworze, materiały wydane przez różne stowarzyszenia, itp w 9/10 na końcu jest prośba o wsparcie...
Wiem, ale tego również nie akceptuję. Jakakolwiek Fundacja, powołana w jakimkolwiek celu, żebrząca o moje pieniądze jest dla mnie nie do przyjęcia. Zakładając Fundację trzeba mieć taki kapitał zakładowy, żeby nie były potrzebne wpłaty od biednych emerytów i rencistów. Jest w tym coś niemoralnego. Ja wpłacając złotówkę muszę zrezygnować z 0,33% mojej miesięcznej porcji leków. Czy ratowanie kogokolwiek kosztem mojego zdrowia mieści się w jakichś standardach? Dla mnie jedynie w psychiatrycznych.
Poza tym powinniśmy wymagać od Państwa aby to ono wykonywało te zadania, jakie biorą na siebie owa przedziwne twory zwane Fundacjami, de facto będące intratnymi synekurami dla ich zarządów.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169927
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Nie mogę się z Tobą zgodzić ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105055
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Sten pisze:Nie mogę się z Tobą zgodzić ...
Masz prawo. Nie mam takich roszczeń, aby wszyscy myśleli jak ja.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Wiesław
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4746
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 19:30

Post autor: Wiesław »

carabus pisze:jakież to polskie...nie ważne, co ważne aby krytykować na najlepiej to opluć, dyskryminować
Czy w tym zdaniu pokazujesz inną postawę? tak jak piszesz - po prostu krytykujesz tych, którzy się z tobą nie zgadzają...
:twisted:
carabus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1796
Rejestracja: piątek 01 gru 2006, 08:28
Lokalizacja: z kłody

Post autor: carabus »

Piotrek pisze:Jakakolwiek Fundacja, powołana w jakimkolwiek celu,
Czyli że Fundacje należy zlikwidować? :cry: :cry: :|
Wiesław pisze:tak jak piszesz - po prostu krytykujesz tych, którzy się z tobą nie zgadzają...
nie nie krytykuję - wrażam tylko opinie, że nie ma nic złego w tym, że ktoś zbiera pieniądze na jakiś wyznaczony sobie cel...
Piotrek pisze:Jakakolwiek Fundacja, powołana w jakimkolwiek celu, żebrząca o moje pieniądze jest dla mnie nie do przyjęcia. Zakładając Fundację trzeba mieć taki kapitał zakładowy, żeby nie były potrzebne wpłaty od biednych emerytów i rencistów.
no coż...
http://www.krosno.lasy.gov.pl/fundacja- ... cmkNNXdhPY
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169927
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

carabus pisze:no coż...
http://www.krosno.lasy.go...om#.XcmkNNXdhPY
Ta Fundacja wielce pomogła mojej córce Soni i WIELKA IM CHWAŁA.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Nie odczuwam, że carabus krytykuje fundację "Pomoc Leśnikom" (którą od dawna wspieram, kiedyś znacząco, dzisiaj symbolicznie). Ale zgadzam się z tym, że zbieranie pieniędzy przez fundacje jest czymś normalnym.
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Piotrek pisze: Jakakolwiek Fundacja, powołana w jakimkolwiek celu, żebrząca o moje pieniądze jest dla mnie nie do przyjęcia.
Czy się to komuś podoba czy nie, współczesne państwa dzielą się na sektory państwowy, rynkowy oraz organizacji pozarządowych i tu pola do dyskusji nie ma żadnego. Pogadać za to można o obowiązkowej jawności finansowej NGOsów i ograniczeniu ich finansowania tylko do donatorów z kraju, w którym działają. :P
Wiesław
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4746
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 19:30

Post autor: Wiesław »

carabus pisze:nie krytykuję - wrażam tylko opinie, że nie ma nic złego w tym, że ktoś zbiera pieniądze na jakiś wyznaczony sobie cel...
A ja wyrażam opinię, że żyjemy w wolnym kraju i każdy ma prawo wpłacić lub nie wpłacić na jakiś cel (zgodny z prawem)... oraz pochwalić lub zganić sam cel...
Jedynie o martwych powinno się mówić wyłącznie dobrze lub wcale. A stowarzyszenie "WILK" żyje... i musi się liczyć z jakimiś głosami krytyki - to podstawowy sposób zapobiegania wypaczeniom powstającym na skutek dogmatów i wyciszania ich krytycznej oceny.
carabus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1796
Rejestracja: piątek 01 gru 2006, 08:28
Lokalizacja: z kłody

Post autor: carabus »

Sten pisze:Ta Fundacja wielce pomogła mojej córce Soni i WIELKA IM CHWAŁA.
to było w kontekście tego stwierdzenia....
Piotrek pisze:Jakakolwiek Fundacja, powołana w jakimkolwiek celu, żebrząca o moje pieniądze jest dla mnie nie do przyjęcia.
Piotrek pisze:Czy ratowanie kogokolwiek kosztem mojego zdrowia mieści się w jakichś standardach? Dla mnie jedynie w psychiatrycznych.
I na tym pozwolę sobie zakończyć...w tym temacie... :wink:
kolorowe kredki pisze:obowiązkowej jawności finansowej NGOsów
A które są niejawne??? Sprawozdania są publikowane
kolorowe kredki pisze:finansowania tylko do donatorów z kraju, w którym działają.
Oczywiście ponadto donator powinien wykazać się czystą krwią przynajmniej trzy pokolenia wstecz :wink:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67091
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

carabus pisze:Sprawozdania są publikowane
Problem w tym, że słowo-klucz w tych sprawozdaniach to tzw "działalność statutowa", co oznacza, że można wrzucać 99% kosztów np. w pogadanki na temat konieczności ochrony koziorożca bagiennego, a 1% na wypłaty, albo odwrotnie i wszystko jest zgodne z prawem.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
carabus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1796
Rejestracja: piątek 01 gru 2006, 08:28
Lokalizacja: z kłody

Post autor: carabus »

Capricorn pisze:wszystko jest zgodne z prawem
i dobra zmiana nic z tym nie zrobila?????? :shock: :shock: :shock: No fakt wtedy i pewna fundacja z Torunia musiała by napisać kto byl daczyńcą i na co kasę wydala...ot taki niezamierzony parasol ochronnny dla innych :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67091
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

carabus pisze:...ot taki niezamierzony
Niezamierzony? :lol:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105055
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Nic nie zrozumieliście z moich zastrzeżeń. Chodzi o to, że owe Fundacje wyręczają Państwo. I Państwo dostaje parasol: "Po co się starać? Jak będą potrzebować to se założą fundacje..." To nie jest zdrowe.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ