Kolejna ofiara kwiożerczych wilków

Zwierzęta łowne, hodowla, broń śrutowa i kulowa, psy myśliwskie...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
carabus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1796
Rejestracja: piątek 01 gru 2006, 08:28
Lokalizacja: z kłody

Post autor: carabus »

Capricorn pisze:Niezamierzony?
No jeszcze na taki przewał się nie zdecydowali...żeby grzyba wyłączyć z obowiązku wyjaśniania co jego kolesie w sukienkach wpisują pod pozycje "działalność statutowa" i inne tez nie muszą...
Piotrek pisze:Nic nie zrozumieliście z moich zastrzeżeń.
Piotrze to chyba pierwszy raz zdarzyło Ci się napisać w sposób niezrozumiały i nieczytelny. Jak mawiają kiedyś musi być ten pierwszy raz :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105094
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

carabus pisze:Piotrze to chyba pierwszy raz zdarzyło Ci się napisać w sposób niezrozumiały i nieczytelny. Jak mawiają kiedyś musi być ten pierwszy raz :lol: :lol:
A mnie się zdaje, że jasno i klarownie napisany tekst przeczytałeś interpretując go zgodnie ze swoimi poglądami. Przez co uznałeś tak, jak napisałeś w odpowiedzi. :)
Nie przejmuj się - to częsta przypadłość ludzka, że odbieramy to co chcemy usłyszeć a nie to co jest naprawdę napisane. Szczególnie często zdarza się to przy tekstach prawniczych ale, jak widać, i w "prozie codziennej" też się to zdarza. Bo tak pracuje nasz mózg... :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

carabus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1796
Rejestracja: piątek 01 gru 2006, 08:28
Lokalizacja: z kłody

Post autor: carabus »

:wink: :wink:
Awatar użytkownika
ludvik
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2477
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:33
Lokalizacja: szuflandia

Post autor: ludvik »

O wilkach miało być. Jako właściciel koni jestem żywo zainteresowany :twisted:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105094
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

ludvik pisze:Jako właściciel koni jestem żywo zainteresowany :twisted:
No przecież jako właściciel koni nie masz się czego obawiać. Ataki wilków na konie należy włożyć pomiędzy bajki i "urban legends". Przynajmniej tak twierdzą autorzy cytowanego dzieła. :twisted:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
ludvik
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2477
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:33
Lokalizacja: szuflandia

Post autor: ludvik »

Daka ma rację. Jak się wilki za konie wezmą to się właściciele wezmą za wilki. Są ludzie, którzy z koni żyją. Doczekamy tych czasów na pewno.
carabus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1796
Rejestracja: piątek 01 gru 2006, 08:28
Lokalizacja: z kłody

Post autor: carabus »

Piotrek pisze:Przynajmniej tak twierdzą autorzy cytowanego dzieła.
A czytałeś ???bowiem..."Rozmieszczenie szkód nie jest równomierne na terenie kraju. Ataki na inwentarz są znacznie częstsze w północno-wschod-niej Polsce i w Karpatach niż w południowo-wschodniej i zachodniej części kraju. "
Wilk atakuje lub rani ludzi nie będąc sprowokowanym - wniosek Natychmiast usunąć wilka (poprzez odstrzał lub odłów). Przeprowadzić wnikliwą analizę przyczyn i zlikwidować je!
W Polsce wilki zabijają średnio 1400 zwierząt gospodarskich rocznie

Jak mawiają nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu...
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105094
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

carabus, nie napisałem, że w tym cytowanym dziele tak twierdzą ale, że owi autorzy tak twierdzą. :)

PS. Znów czytasz to, co chcesz przeczytać, a nie to co jest napisane... :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

ludvik pisze:Doczekamy tych czasów na pewno.
Nie na pewno tylko już niedługo. :)
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22735
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33773
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Ja jeszcze w tym roku byka nie słyszałem. Tydzień temu gadałem ze Słowakami, którzy opowiadali, że u nich byki ryczą i tłuką się sto metrów od chałupy.
Na Słowacji do wilków się strzela.
Nie mam pojęcia, czy to ma z rykowiskiem coś wspólnego. :P
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105094
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

To już jest za przeproszeniem szczyt pitolenia. Zwierzęta "uciekają" do skupisk ludzkich po pierwsze z powodu łatwo dostępnego pożywienia, a po drugie nie są głupie i wiedzą, że przy domach nikt do nich nie strzela. Nie bez znaczenia jest też ingerencja ludzi w ich naturalne obszary bytowania.
No i najważniejsze - skoro raz się przyzwyczaiły to nawet eksterminacja 100% zagrażających im drapieżników nie spowoduje, że "pójdą do siebie".
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67132
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Parę dni temu chyba też na Onecie czytałem o problemach Szwajcarów i referendum w kwestii dopuszczenia do odstrzału, czy tam powrotu do polowań na wilki... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105094
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Ja nie neguję konieczności powrotu do polowań na wilki. Nie wiem tylko, czy to już ta chwila.
Skoro pod nieobecność wilków wzięliśmy na siebie rolę regulatora ilości roślinożerców, to tym bardziej powinniśmy być takim regulatorem wobec drapieżników, które poza człowiekiem nie maja naturalnych wrogów...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67132
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Póki co to jeszcze nie nasz problem... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
carabus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1796
Rejestracja: piątek 01 gru 2006, 08:28
Lokalizacja: z kłody

Post autor: carabus »

Może w świętokrzyskim za mało kukurydzy sieją i dlatego dziki takie chude :lol: :lol:
Awatar użytkownika
czerwonobrody
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2989
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 21:08
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: czerwonobrody »

Jakkolwiek rozumiem, że w niektórych przypadkach jest konieczny odstrzał, a może i w ogóle ustalenie limitów odstrzału, to te argumenty myśliwych pożal się Boże... Właśnie mnie naszło podejrzenie, że może one specjalnie tak dobrane w tym artykule... :D
Głos laika na Twoim forum!
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67132
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Znajomy myśliwy z koła, które dzierżawi obwód tamtych rejonach mówi, że to są obwody "zającowe". Tam nigdy za dużo czarnej i płowej nie było, bo co wystawiło nos ze zboża, krzaków, czy innej kukurydzy, to od razu w garze lądowało. Taka tradycja mięsożerska tambylców ;) Najwyraźniej teraz myśliwi mają dwa gatunki na szczycie piramidy - tubylców i wilki. Dla myśliwych zabrakło miejsca :mg:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67132
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Radni poznańskiego osiedla Szczepankowo-Spławie-Krzesinki nagłośnili niepokojące zdarzenie. W okolicy zaobserwowano przypadki ataków na psy biegające bez nadzoru. Jak się okazało, poważne obrażenia zadają im wilki.


https://www.o2.pl/informacje/w-poznaniu ... 054800512a
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170006
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Warto komentarze poczytać ... :wink:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
ODPOWIEDZ