Kosy i Miko .......

Zwierzęta łowne, hodowla, broń śrutowa i kulowa, psy myśliwskie...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Kosy i Miko .......

Post autor: biedronka »

Dwa wilki - Kosy i Miko - zostały zastrzelone przez myśliwych. Kosy wczoraj na skraju Roztoczańskiego Parku Narodowego, a Miko 14 sierpnia, niedaleko Kluczborka.

Wilk Kosy, samiec rozmnażający się w grupie rodzinnej żyjącej w Roztoczańskim PN, wychowujący w tym sezonie szczenięta, któremu wspólnie z pracownikami RPN założyliśmy obrożę GPS/GSM w styczniu tego roku, został zastrzelony wczoraj wcześnie rano, z ambony myśliwskiej, chwilę po wyjściu na pola sąsiadujące z parkiem narodowym. Zdarzenie miało miejsce na terenie obwodu łowieckiego nr 280, dzierżawionego przez Koło Łowieckie nr 59 „Słonka” w Zwierzyńcu (Zarząd Okręgowy PZŁ w Zamościu). Obficie krwawiąc, resztką sił dobiegł pod osłonę drzew i tam padł. Kosy był sześcioletnim, ponad 40 kg samcem, największym jakiego nagrywaliśmy na wideopułapkach na Roztoczu, był w wyśmienitej kondycji. Ten wilk był ponadto troskliwym ojcem, regularnie wracał z polowań do swoich szczeniąt z pokarmem. Debra, matka szczeniąt została teraz bez partnera i najważniejszego dostarczyciela pokarmu dla swoich czteromiesięcznych młodych.

Wilk Miko, którego udało nam się uratować po kolizji drogowej pod Toruniem na początku lutego 2018 r. wspólnie z Marcinem Kostrzyńskim i członkiniami Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Oddział w Głuszynku, był rehabilitowany w ośrodku w Napromku i po wyleczeniu wypuszczony w Puszczy Bydgoskiej w marcu 2018, skąd w tym roku przywędrował do lasów około Olesna i Kluczborka, pokonując kilkaset kilometrów. Został zastrzelony 14 sierpnia w nocy koło wsi Biadacz, niedaleko Kluczborka, na polu otoczonym trzema ambonami, na terenie obwodu łowieckiego nr 153, dzierżawionego przez KŁ nr 9 Brzezina w Opolu (ZO PZŁ Częstochowa). Zdjęto mu obrożę i zakopano ją w lesie na terenie obwodu nr 24 należącego do KŁ nr 1 Szarak w Kluczborku (ZO PZŁ Opole) niedaleko Lasowic Wielkich.

W obu przypadkach natychmiast wezwaliśmy policję. Liczymy, że dane z obroży GPS/GSM pomogą w ujęciu sprawców. Badania telemetryczne demaskują ogromną skalę łamania prawa przez myśliwych.
2


Brawo .......nigdy nie pojmę mechanizmu , jedni poświęcają czas i środki , robią coś , wydaje się ,że słusznie , a drudzy najzwyczajniej w świecie naciskają na spust ...pach , pach i ....przekreśla się zaangażowanie innych , że nie wspomnę o wilkach , ale one złe , podłe, krwiożercze i marzą wyłącznie o tym żeby nas pożreć ......
per aspera ad astra
.....carpe diem....
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22730
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Mechanizm jest prosty. Skoro nie ma merytorycznej dyskusji na temat rosnącej i powodującej problemy populacji wilków, skoro cały czas obowiązuje zasada "nie strzelamy.; nie bo nie", to niektórzy biorą sprawy w swoje ręce i sami rozwiązują problem. Łamiąc prawo i nie zawracając sobie głowy zasadami selekcji.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

j24 pisze:niektórzy biorą sprawy w swoje ręce i sami rozwiązują problem. Łamiąc prawo i nie zawracając sobie głowy zasadami
obyż taka postawa nie rozlazła się po narodzie w innych aspektach naszej smutnej egzystencji .........
per aspera ad astra
.....carpe diem....
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22730
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

biedronka pisze:
j24 pisze:niektórzy biorą sprawy w swoje ręce i sami rozwiązują problem. Łamiąc prawo i nie zawracając sobie głowy zasadami
obyż taka postawa nie rozlazła się po narodzie w innych aspektach naszej smutnej egzystencji .........
Co do wilków to opisane w tym temacie przypadki nie są odosobnione...
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Sylvan

Post autor: Sylvan »

No tak. Rację jak zwykle mają ci co głośniej krzyczą. A ze zdaniem drugiej strony nie ma co się liczyć.
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

biedronka pisze: obyż taka postawa nie rozlazła się po narodzie w innych aspektach naszej smutnej egzystencji .........
:cry: :(
kimkolwiek

Post autor: kimkolwiek »

Nie pojmuje, na jaki uj strzelać do wilka :? co z tego ma.... skóry, mięso?
A może to konkurent w łowisku.... może dla chęci zaspokojenia ubicia dla samego ubicia :? to już nie myśliwy a raczej morderca :twisted: Ci prawdziwi myśliwi to już chyba jednostki, teraz widać same przebierańce ;/
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

kimkolwiek pisze:Nie pojmuje, na jaki uj strzelać do wilka
podobno czyni szkody w zwierzętach hodowlanych i stanowi zagrożenie dla ludzi , nie wiem , jak gdzie , szukam info o szkodach "odwilczych" w okolicach Zwierzyńca i Opola .
Sylvan pisze:ze zdaniem drugiej strony nie ma co się liczyć
nigdy tak nie uważałam , ale po ostatniej rozmowie z miłym , starszym panem myśliwym , który mi tłumaczył , że przyjdzie wilk i zje mi psa w kojcu tooooo,...... tylko przez szacunek dla jego wieku nie powiedziałam co o tym myślę :( W okolicy odnotowano jakiegoś przelotnego wilka .....słownie jednego i pewnie w drodze gdzieś tam .... Nie podoba mi się nagonka , zachowania granicząca z psychozą w temacie tych drapieżników. Nie ma rozsądku i rzetelnej informacji , są dwa skrajne obozy i takie info sieją , smutne to i źle rokuje , nie tylko wilkom .
per aspera ad astra
.....carpe diem....
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

biedronka pisze: Nie ma rozsądku i rzetelnej informacji...
Bo taki jest interes stron. :)
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

kolorowe kredki pisze:Bo taki jest interes stron.
a consensus ? nie ma możliwości ? Nie ma czerni i bieli , są szarości !! kurna ! :?
per aspera ad astra
.....carpe diem....
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169936
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Tak trochę z inne beczki. Ostatni legalnie strzelony wilk w Nadleśnictwie Cisna ...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

Sten pisze:Ostatni legalnie strzelony wilk w Nadleśnictwie Cisna ...
kiedy ? :)
per aspera ad astra
.....carpe diem....
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169936
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Ładnych lat temu. Nie pamiętam, ale mogę się spytać strzelca ... Co by nie było, to nie moje trofeum. Ja nie poluję.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

biedronka pisze: a consensus ?
No jeden jest... Grantożercy dalej opowiadają, że wilków jest mało, a myśliwi w utrzymaniu takiego stanu rzeczy im pomagają. Aż dziwne, że jeszcze się nie dogadali :P
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

Sten pisze:Co by nie było, to nie moje trofeum. Ja nie poluję.
wiem :P
Sten pisze:Ładnych lat temu.
a Pan Kazimierz Nóżka wręcz przeciwnie ;) Jak wyżej , brak rzetelnej informacji , w modzie naparzanka ..... na wszystkich frontach :(
kolorowe kredki pisze:Grantożercy dalej opowiadają, że wilków jest mało, a myśliwi w utrzymaniu takiego stanu rzeczy im pomagają. Aż dziwne, że jeszcze się nie dogadali
:smiech:
ale żal , zwyczajnie żal , ludziki pracują , wierzą w to co robią , myślę że mają sporo badań i wiedzy , a tu zwyczajnie , ktoś wziął sprawy w swoje brudne łapska ....
per aspera ad astra
.....carpe diem....
kimkolwiek

Post autor: kimkolwiek »

biedronka pisze:
kimkolwiek pisze:Nie pojmuje, na jaki uj strzelać do wilka
podobno czyni szkody w zwierzętach hodowlanych i stanowi zagrożenie dla ludzi
Przecież tak było jest i będzie..... z drugiej strony nie każde zagryzione zwierzę to wilk często to psy..... tak było pod Szubinem, najpierw krzyczeli że to wilk a potem się okazało że wilki w czerwone obroże przystrojone :|
Co do zagrożenia dla ludzi.... był jakiś w 100% potwierdzony atak 🤔
Czy tylko zmyślone pierdoły niczym nie potwierdzone i wyssane palca....
Sylvan

Post autor: Sylvan »

biedronka pisze: są dwa skrajne obozy i takie info sieją , smutne to i źle rokuje , nie tylko wilkom
Podpisuję się pod tym obiema ręcami. Brak chęci porozumienia się nigdy nikomu na zdrowie nie wyszedł. A co dopiero wilkom na przelotach.
Sylvan

Post autor: Sylvan »

kimkolwiek pisze:Co do zagrożenia dla ludzi.... był jakiś w 100% potwierdzony atak 🤔
Czy tylko zmyślone pierdoły niczym nie potwierdzone i wyssane palca....
Kwestia ilości i czasu. Był kiedyś lansowany "tańczący z wilkami" (nie chodzi o film). Wie ktoś co się z nim stało? Jedno jest pewne: wilk sianem i marchewką się nie żywi.
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

kimkolwiek pisze:Przecież tak było jest i będzie..... z drugiej strony nie każde zagryzione zwierzę to wilk często to psy..... tak było pod Szubinem, najpierw krzyczeli że to wilk a potem się okazało że wilki w czerwone obroże przystrojone :|
Co do zagrożenia dla ludzi.... był jakiś w 100% potwierdzony atak 🤔
Czy tylko zmyślone pierdoły niczym nie potwierdzone i wyssane palca....
:spoko: :spoko:
Sylvan pisze:Podpisuję się pod tym obiema ręcami. Brak chęci porozumienia się nigdy nikomu na zdrowie nie wyszedł. A co dopiero wilkom na przelotach.
:prosze:
Trochę zatem w naszych rękach ;) każdy powinien mieć swoje zdanie i mówić o tym głośno :)
per aspera ad astra
.....carpe diem....
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Sylvan pisze:Brak chęci porozumienia się nigdy nikomu na zdrowie nie wyszedł.
A na czym to porozumienie miało by polegać? Wilk jest prawem chroniony. Zabicie wilka jest przestępstwem. Tak jak innych zwierząt objętych ochroną.
ODPOWIEDZ