Kosy i Miko .......

Zwierzęta łowne, hodowla, broń śrutowa i kulowa, psy myśliwskie...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

xxxxx niestety ludziom się po wsiach języki rozwiązują i skala poraża, a kto ma broń wiadomo

xxxxxx pora tak, jasne, ale nie dadzą rady. To środowisko w którym aż roi się od haków na każdego, nie trudno sobie to zresztą wyobrazić wspólne polowania na których to i owo przechodzi, nie będę się rozpisywać. No jak teraz jeden z drugim wskażą winnego, jak prawie każdy winny w innej sprawie?


xxxxx mieszkam w innych rejonach :( może pora żeby PZŁ posprzątał

:placze: :placze: ojjj chyba PZŁ nie ma najlepszych opinii w społeczeństwie :(
per aspera ad astra
.....carpe diem....
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

biedronka pisze: ojjj chyba PZŁ nie ma najlepszych opinii w społeczeństwie :(
Oj tak. Ale bardzo ciekawym jest z jakich powodów. W społeczeństwie wielkomiejskim, że szzczela. A w społeczeństwie wiejskim bo za mało szczela. :P
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22735
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Ano - masz Kredek rację.
Kolega pokazał mi pismo, jakie wójt jednej z gmin wiejskich wystosował do KŁ dzierżawiącego obwód na terenie tej gminy. A w tym piśmie skargi, że myśliwi się nie starają powstrzymać ekspansje szkodliwego zwierza. I tak - lisy nękają i kury z gospodarstw porywają, dziki niszczą uprawy i ryją łąki. A myśliwym się nie chce, za mało strzelają i szkodników nie ograniczają.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
kimkolwiek

Post autor: kimkolwiek »

biedronka pisze: :placze: :placze: ojjj chyba PZŁ nie ma najlepszych opinii w społeczeństwie :(
Niestety nie ma i długo mieć nie będzie....
Kiedyś nielini mogli wejść w te szeregi teraz wszyscy..... Nie ważne czym się kieruje chyba nawet o to nikt nie pyta🤔
Kiedyś ileś czasu trzeba było pobiegać w nagonka teraz wystarczy mieć kasę i zapłacić i ktoś inny biega....
Kiedyś tu odpisałam zdarzenie że wsi jak to pewien Pan drugiemu psa na podwórku kropną bo za dużo szczękał i co i nic była policja świadek dziecko co widziało całe zdarzenie ( nie pytaj co ten dzieciak przeżył) wszystko się po kościach rozeszło. Taki koleś powinien być wyrzucony z PZŁ na zbity pysk.
Jak widać sami sobie pracują na taką opinię, chodź nie wszyscy tacy są ale to jednostki.......
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

biedronka pisze: może pora żeby PZŁ posprzątał
Hmm... ale w jakim sensie?
Coraz więcej jest miejsc gdzie wilk jest na tej samej ścieżce ku pospolitości i szkodliwości co bóbr, nad rzadkością którego 15 lat temu w podobnej skali się roztkliwiano, a dziś jest problemem, którego niedawni obrońcy gatunku udają, że nie widzą.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67132
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

niestety ludziom się po wsiach języki rozwiązują i skala poraża, a kto ma broń wiadomo
No i równie dobrze wiadomo, że mało kto tam jest myśliwym, a jednak odium trafia czemuś w zielonych i myśliwych całkiem bezkrytycznie i zamiennie, a nawet łącznie... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
carabus
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1796
Rejestracja: piątek 01 gru 2006, 08:28
Lokalizacja: z kłody

Post autor: carabus »

E...zapewne strzelali niedoświadczeni i z szakalem złocistym pomylili...albo z żubrem :wink: :wink:
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

kolorowe kredki pisze:W społeczeństwie wielkomiejskim, że szzczela. A w społeczeństwie wiejskim bo za mało szczela.
j24 pisze:Ano - masz Kredek rację.
Kolega pokazał mi pismo, jakie wójt jednej z gmin wiejskich wystosował do KŁ dzierżawiącego obwód na terenie tej gminy. A w tym piśmie skargi, że myśliwi się nie starają powstrzymać ekspansje szkodliwego zwierza. I tak - lisy nękają i kury z gospodarstw porywają, dziki niszczą uprawy i ryją łąki. A myśliwym się nie chce, za mało strzelają i szkodników nie ograniczają.
uogólniacie Kochani :) znam mentalność Polaków , ta sama historia z wycinką drzew, laniem betony i koszeniem na łyso ;) ale w tym konkretnym przypadku , a w zasadzie w dwóch chyba nie ma co używać takich argumentów ;) chyba nie możemy uznać za mądry tok rozumowania - zabito wilka w Opolu bo wilki zjadły owce w Brennej .Zawsze i wszędzie są zwolennicy i przeciwnicy , ale kurcze , aż takie mamy bezprawie i bezduszność ? może pora żeby PZŁ posprzątał .

Hmm... ale w jakim sensie?
kimkolwiek pisze:Kiedyś tu odpisałam zdarzenie że wsi jak to pewien Pan drugiemu psa na podwórku kropną bo za dużo szczękał i co i nic była policja świadek dziecko co widziało całe zdarzenie ( nie pytaj co ten dzieciak przeżył) wszystko się po kościach rozeszło. Taki koleś powinien być wyrzucony z PZŁ na zbity pysk.
Jak widać sami sobie pracują na taką opinię, chodź nie wszyscy tacy są ale to jednostki.......
to żeś se Waść sam odpowiedział ;) albo PZŁ chce być nadal elitą albo będzie zbierał kasę i ....śmieci :( Jeśli to drugie to trudno gupie zielone , infantylne, miejskie , jak tam komu pasuje , będzie walić weń jak w bęben , a Lasowym się obrywa rykoszetem :(
per aspera ad astra
.....carpe diem....
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105094
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

biedronka pisze:zabito wilka w Opolu bo wilki zjadły owce w Brennej
Bo w Opolu ktoś, podniecony tym co sprzedają mu media, postanowił zadziałać profilaktycznie a nie czekać aż mu wilki zeżrą psa, porwą cielątko albo innej chudobie (nie wspominając o dzieciach!) uczynią kęsim.
Sprawiedliwość ludowa nigdy nie była zachwycona działaniami "post factum" jakie podjął Myśliwy z bajki o Czerwonym Kapturku. Wolałaby coby ów "polowac" wilka ubił zanim przylazł do babcinej chatki i zeżarł babcię z wnuczką...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

Piotrek pisze:Bo w Opolu ktoś, podniecony tym co sprzedają mu media, postanowił zadziałać profilaktycznie
jasna d...... :niepewny: znaczy szykuje się złe , bo jeśli każden z nas weźmie sprawiedliwość ogólnie pojętą we własne , brudne łapy , będzie działał profilaktycznie w jakimś temacie ..to poleje się krew , bynajmniej nie wilcza ...... złą drogą idziemy , bardzo złą ....
per aspera ad astra
.....carpe diem....
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105094
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Niestety. Tam gdzie Państwo przez swoje agendy nie chroni obywatela (lub chroni niedostatecznie) tam powstają skłonności do samosądów...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Mnie państwo i jego agendy nie bronią przed Prezesem i jego zwolennikami (także na forum...). To co mam zrobić? :lol:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105094
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Co za dowcipna riposta... Rozumiem, że rozwijając ją dalej polecisz z nożem lub flintą do do najbliższego miejsca, gdzie spodziewasz się znaleźć tych, przed którymi Państwo cię nie chroni, i zaczniesz walić na oślep. W ten sposób pokażesz wszystkim, że Polska może mieć swojego Breivika i nie musi podniecać się obcymi... :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Ja jestem niezwykle łagodnym człowiekiem. I przeciwnikiem przemocy . I kłusownictwa. Pytałem Ciebie... Skoro usprawiedliwiasz "... powstawanie skłonności do samosądów..." :wink: Po prostu zwróciłem uwagę, że pieprznąłeś głupotę. Samosądów nie usprawiedliwia NIC... 8)
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

Sten pisze:Tak trochę z inne beczki. Ostatni legalnie strzelony wilk w Nadleśnictwie Cisna ...
Nieprawda.

To jest ostatni leganie strzelony wilk w Nctwie Cisna
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
DAKa
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4989
Rejestracja: piątek 03 maja 2013, 17:08

Post autor: DAKa »

góral bagienny pisze:kimkolwiek, raczej syndrom wyparcia...
Bandyci rozwalili Kosego, troskliwego, przykładnego ojca rodziny... To nie żadne kłusownictwo, to mord!
Z powodu tej tragedii do pełnoprawnego składu forumowej rodziny przywróciłem DAKę i czekam niecierpliwie na jego komentarz. 8)

Tak oczywiscie. Mord. Kto zbiera na sieroty po przykladnym, troskliwym ojcu rodziny ?

(Notabene - do wilkow z nadajnikami telemetrycznymi strzela sie nie tylko w Polsce. O czym kazdy ekolog powinien oczywiscie wiedziec.)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Buk, Humor, Dziczyzna


for ever
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

sądząc po fotach ...powiedzcie , co jest takiego orgastycznego w puknięciu wilka ? ....... bo filozja filozją , zagrożenie zagrożeniem ale qrna , to chyba jakoś podnieca cy cóś ? ......
per aspera ad astra
.....carpe diem....
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67132
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Pewnie jakiś atawizm. Lwy polują na gepardy, bo to konkurencja. Nie wiem, nie znam się, mądrzejsi są, ale widzisz ja też wolę na szczupaka zapolować niż na byle karpia... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

No, ale szczupaka pożerasz. Wilka raczej byś nie zgrillował... Można rozgrzeszyć kogoś, kto ubija boberka dla zdobycia ogona, mającego wiadomo jakie własciwości. :wink: Ale wilk? To tylko skóra na ścinę. Coraz mniej modna... Niektórzy eksperci mówią o spadku ilości zwierzyny płowej spowodowanej przez wilki. Tyle, że statystyk wynika, ze pozyskanie w tej grupie rośnie :?:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67132
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Naj pisze:No, ale szczupaka pożerasz.
Oczywiście. Dlatego piszę, że to może jakiś atawistyczny przykład tępienia konkurencji. Nie wiem, nie znam się, nie jestem myśliwym... Za to wiem, jak reagują wędkarze na sumika... Mało który je, a do wody z powrotem nie trafia... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
ODPOWIEDZ