Kosy i Miko .......

Zwierzęta łowne, hodowla, broń śrutowa i kulowa, psy myśliwskie...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

Sylvan pisze:Kwestia ilości i czasu. Był kiedyś lansowany "tańczący z wilkami" (nie chodzi o film). Wie ktoś co się z nim stało? Jedno jest pewne: wilk sianem i marchewką się nie żywi.
Sylvanie zacny :) jako żywo , wilk to drapieżnik , jak większość z nas :P ale dalibóg , więcej osób w kraju nad Wisłą ginie od strzału z broni myśliwskiej , i nie mówię tu o samobójcach , spokój ich duszy . Szczerze mówiąc , kiedy idę w okolice rzadkoleśne (mocno przetrzebione , bo jak wiadomo świerki ginom ;) a przy okazji wiele inności ...) z psem , na smyczy oczywiście , a zmierzch nas dopadnie niepostrzeżenie to wieję stamtąd jak wiatr , a jeszcze kiedy usłyszę strzały , z którejś z coraz liczniejszych ambon , to ćwiczymy sprint :( Nie , nie boję się wilka , bardziej broni palnej , a w szczególności stanu zdrowia i umysły tego , który ją dzierży :( A. ostatnio też rakiem się wycofywałam przed lochą z młodymi .....żeby nie było żem infantylna idiotka bambinizmem trącona ;)
A tu cytata , bardzo emocjonalna . Gdybyż to jeszcze cholerny szmaciarz potrafił celnie ubić ..... "Izabela Całus

To będzie emocjonalny post.Mam prawo do tego, aby taki był......Dzisiaj chce mi się głośno krzyczeć,najgłośniej jak mogę.

Jechałam do niego tyle kilometrów ,w duchu myśląc,że obrażenia jakich doznał nie dadzą mi szans aby mu pomóc.Jednak, jako lekarz wiem,że dopóki są oznaki życia, nie wolno się poddawać.
Był nieprzytomny, z pyska ciekła krew z każdą godziną jego szanse malały.
Ale daliśmy radę On-MIKO dał radę.Był tak silny,że pomimo doznanych obrażeń udało się, postawić go na nogi.
To był najbardziej medialny wilk.Jego historię i powrót na wolność śledziła cała Polska.
Ale na nic to .......Ogrom włożonej przez wielu ludzi pracy,miesiące badań,obserwacji na nic......
Ktoś go zabija, odcina mu łeb,zakopuje jego obrożę głęboko pod ziemię..........Brak mi słów.....Tylko krzyczeć się chce........

Dzisiaj kolejny telefon "Iza Kosy nie żyje".............

Miałam zaszczyt uczestniczyć w programie obrożowania wilków i rysi we współpracy ze Stowarzyszeniem dla Natury Wilk i Roztoczańskim Parkiem Narodowym.
KOSY- to pierwszy zaobrożowany na tym terenie przez nas wilk.
Przepiękny samiec ,największy z jakim dotychczas miałam do czynienia.
Dzięki obroży którą nosił, mogliśmy każdego dnia zbierać cenne informacje, tak pomocne w poznaniu biologii tego gatunku.Ta wiedza, daje nam ogromne możliwość, nie tylko dla jego ochrony, ale i do budowania rzetelnych i opartych na faktach relacji na granicy człowiek-wilk.

Obydwu tych wilków taka rola jaką im wyznaczyliśmy nie uchroniła od śmierci.
Dzisiaj mogę powiedzieć,że pomimo ustawowej ochrony tego gatunku,rozpoczął się ich nieoficjalny odstrzał.

Kosy dostał w brzuch.......dobiegł jeszcze do skraju lasu..... ta śmierć nie była szybka............ "
per aspera ad astra
.....carpe diem....
kimkolwiek

Post autor: kimkolwiek »

Sylvan pisze:
kimkolwiek pisze:Co do zagrożenia dla ludzi.... był jakiś w 100% potwierdzony atak 🤔
Czy tylko zmyślone pierdoły niczym nie potwierdzone i wyssane palca....
Kwestia ilości i czasu. Był kiedyś lansowany "tańczący z wilkami" (nie chodzi o film). Wie ktoś co się z nim stało? Jedno jest pewne: wilk sianem i marchewką się nie żywi.
Człowiek prędzej krzywdę zrobi niżeli ten wilk, wokół którego tyle zadymy sztucznie narobiono :) czym się żywi to ja wiem i tego tłumaczyć mi nie trzeba, mnie syndrom bambiego NIE trawi....
kimkolwiek

Post autor: kimkolwiek »

Naj pisze: Zabicie wilka jest przestępstwem. Tak jak innych zwierząt objętych ochroną.
AMEN :!:
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33747
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

kimkolwiek, raczej syndrom wyparcia...
Bandyci rozwalili Kosego, troskliwego, przykładnego ojca rodziny... To nie żadne kłusownictwo, to mord!
Z powodu tej tragedii do pełnoprawnego składu forumowej rodziny przywróciłem DAKę i czekam niecierpliwie na jego komentarz. 8)
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105063
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Jestem przeciwny tym obrożom z telemetrią. Czytałem - niestety nie pomnę gdzie, więc cytatu nie będzie a linku tym bardziej - wypowiedzi naukowców, że takie zaobrożowane zwierzęta są przez swoją społeczność odrzucane, traktowane wrogo. Dla zwierzęcia stadnego, naturalnie dążącego do bycia członkiem większej społeczności, takie odrzucenie jest ciężkim, traumatycznym przeżyciem i na ogół kończy się psychicznym okaleczeniem a czasem śmiercią.

PS. Nie sugeruję tu, że "idą pod lufy" w celach samobójczych...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

kimkolwiek

Post autor: kimkolwiek »

góral bagienny pisze: Z powodu tej tragedii do pełnoprawnego składu forumowej rodziny przywróciłem DAKę i czekam niecierpliwie na jego komentarz. 8)
Nie ciekawią mnie komentarze ww
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24829
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

góral bagienny pisze: ...To nie żadne kłusownictwo, to mord!...
Nie dawaj się wciągać w hejt ( z drugiej strony). Za zabicie zwierzęcia objętego ochroną grożą kary. Administracyjne i korporacyjne. Amen
PS. Moralne oceny zabijania zwierząt chronionych (np. boberków :lol: ) nie jest zabronione... :P
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

Naj pisze:...To nie żadne kłusownictwo, to mord!...
Nie dawaj się wciągać w hejt
a Góral sarka :roll: ...... co Pana D. też żem opinii mało ciekawa ;)
Najbardziej na spalonym są Lasowe Ludziki ;) bo przeca kampania ocieplania wizerunku z jednej strony a z drugiej twardy real , współczuję szczerze :( dlaczego nie da się wypośrodkować ? dlaczego nie ma merytorycznych i bezstronnych wypowiedzi ? Są miejsca w Polsce ,gdzie ludzie boją się wilków , czy zasadnie ? są miejsca w Polsce , gdzie podobno jest ich za dużo , dlaczego nie ma mądrych informacji ? Z jednej strony napaleni jak parostki myśliwi z drugiej , nieraz mało rozumne niedopuszczanie żadnych argumentów :(
per aspera ad astra
.....carpe diem....
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33747
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

No i znów powielanie medialnych truizmów- jak z flintą to leśny. Czkam więc na to i sarkam, a może i smarkam. 8)
Nie nadaje się do tych czasów ani do tego zbiorowiska ludzi hucznie nazywanych społeczeństwem, a nawet narodem.
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67105
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

góral bagienny pisze:Bandyci rozwalili Kosego, troskliwego, przykładnego ojca rodziny... To nie żadne kłusownictwo, to mord!
Otóż to. Bardzo mnie dziwi, że nikt nie zwrócił uwagi na ciągle powtarzane hasła, że to myśliwi zabili. Myśliwy wykonuje polowanie. Jeśli kto strzela do zwierza chronionego to nie jest myśliwym tylko kłusownikiem i powinien być z całą stanowczością ścigany.
Piotrek pisze:Jestem przeciwny tym obrożom z telemetrią.
Był kiedyś taki artykuł w Lesie Polskim w 2004r. mówiący o tej kwestii w PB "Wybadać do ostatniej sztuki. " - taki miał tytuł.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

góral bagienny pisze:No i znów powielanie medialnych truizmów- jak z flintą to leśny. Czkam więc na to i sarkam, a może i smarkam.
a tośmy się nie zrozumieli :cry:
Capricorn pisze: Jeśli kto strzela do zwierza chronionego to nie jest myśliwym tylko kłusownikiem i powinien być z całą stanowczością ścigany.
i słusznie , niestety , w interesie myśliwych jest czystość szeregów :(
Trudne czasy :(
per aspera ad astra
.....carpe diem....
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Zielony stan umysłu w całej okazałości :lol:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33747
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych. Oni też mają swoją opowieść.
A później do sądu.
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

góral bagienny pisze:Wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych. Oni też mają swoją opowieść.
A później do sądu.
nigdy , nigdy nie deprecjonowałam działań Lasowych , może to korzenie dają znać o sobie ;)
Myśliwych dwóch.
Poseł Materna usadowił Wojciecha Grochalę na stołku dyrektora LP w Zielonej Górze. Teraz poseł uważa, że do wilków należy strzelać, bo "sieją spustoszenie".
Poseł Materna jest myśliwym i twierdzi, że wilki zabijają "dla przyjemności", ale myśliwi już nie, bo "myśliwy myśli, co robi". Polityk potrzebuje wsparcia m. in. Lasów Państwowych w swojej krucjacie przeciwko wilkom.
Jak sądzicie, czy wyniesiony na salony były leśniczy z Głuska, a teraz z regionalny dyrektor LP stanie po stronie wilków, lasu i natury, czy po stronie posła?
Acha, leśnik oczywiście także jest myśliwym i to bardzo aktywnym!
http://zielonagora.wyborcza.pl/zielonag ... zelac.html
per aspera ad astra
.....carpe diem....
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67105
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Droga Dronko... jestem całym sercem przeciwny rozdawaniu pińcetplusów niepracującym, ale nigdy nie zabrałem nikomu pieniędzy. To, że ktoś uważa, że wilki na pewnym areale stanowią problem i trzeba rozważyć ich redukcję z danego łowiska nie znaczy, że wchodzi na ambonę i strzela albo, że zgadza się na ich niekontrolowany odstrzał... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169948
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

biedronka pisze:Cytaty pochodzą z artykułu: http://zielonagora.wyborc...osel-pis…
Nie znaleziono strony o podanym adresie.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67105
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Sten pisze:Nie znaleziono strony o podanym adresie.
Powinno działać... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169948
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

To aby na pewno to?
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

Capricorn pisze:Droga Dronko...
:roll: ale dronka zacytowawszy miała na względzie upolitycznienie problemu ;) dronki z natury swej są apolityczne :) choć bywa to trudne niezwykle ;) :lol:
#stanowisko #uwaga #wilk #stophejtowi
➡️Stanowisko Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Zamościu
w sprawie informacji opublikowanej w dniu 13 września 2019r.
na portalu społecznościowym Facebook
przez Stowarzyszenie dla Natury „Wilk”.

➡️W związku z publikacją informacji dotyczącej możliwości zastrzelenia wilka przez członka Polskiego Związku Łowieckiego, Zarząd Okręgowy PZŁ w Zamościu informuje, że niezwłocznie podjął działania zmierzające do ustalenia faktów dotyczących zdarzenia. Na ich podstawie stwierdzono, że na terenie obwodu łowieckiego nr 280, dzierżawionego przez Koło Łowieckiego "Słonka" w Zwierzyńcu, w okolicy miejscowości Brody Duże, gdzie doszło do zdarzenia od kliku dni nie było wypisanych do książki ewidencji polowań indywidualnych żadnych myśliwych /członek PZŁ, aby wykonywać polowanie indywidualne zgodnie z prawem zobowiązany jest do uiszczenia wpisu w książce ewidencji/. W dniu 12 września 2019 r. w czasie, w którym doszło do zastrzelenia wilka, na tym terenie nie polował żaden myśliwy.
➡️Jednocześnie informujemy, że czynności dochodzeniowe prowadzi policja, która zabezpieczyła niezbędną dokumentację oraz ślady. Polski Związek Łowiecki dokłada wszelkich starań, aby wesprzeć organy ścigania i doprowadzić do wykrycia i ukarania sprawcy. Sprzeciwiamy się jednak mowie nienawiści i nieopartego na żadnych faktach atakowi na myśliwych. Wzywamy jednocześnie do wstrzymania się z wydawaniem wyroku do momentu zakończenia czynności przez właściwe organy i wskazania osób odpowiedzialnych za ten czyn.
➡️Myśliwi biorą czynny udział w monitoringu wilków na terenie Roztocza. Każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby rozwijać swoją wiedzę i zdobywać nowe informacje na temat populacji bytującej na naszym terenie. Zaistniała sytuacja bulwersuje nie tylko sympatyków tego gatunku, ale również środowisko myśliwych, stanowczo sprzeciwiające się bezprawnemu zabijaniu zwierząt objętych ochroną gatunkową.

Z myśliwskim pozdrowieniem Darz Bór,

Wojciech Adamczyk
Łowczy Okręgowy w Zamościu
per aspera ad astra
.....carpe diem....
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67105
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Chyba tak, niestety częściowo ukryte, bo trza płacić :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
ODPOWIEDZ