Czy płytka musi pozostać na stosie ??

Drewno, klasyfikacja, pomiar, obrót, sprzedaż drewna...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: Czy płytka musi pozostać na stosie ??

Post autor: Capricorn »

Jasne. Jeśli więc mam stos 27m3 i klient przyjedzie, załaduje stos na auto z przyczepą, to staje się złodziejem, a ja przestępcą, bo albo płytka jest na aucie, albo na przyczepie. Jeden pojazd wiezie drewno bez numeru. Gratuluję medalu za ujawnienie przestępstwa... :beer:
Reasumujac proponuję napisać wniosek do Generała, by zmienił WT i nakazał tworzenie stosów o maksalnych masach 0,1m3. Może wówczas uda się sprawić, że stosów częściowych uda się uniknąć.
Jednocześnie proponuje złożyć drugi wniosek, o nakazanie przeznaczenia drewna do naturalnego rozkładu w przypadku, gdy płytka siakimś cudem zeń odpadnie. Wszak brak płytki to przestępstwo, a stos bez płytki nielegalnym się staje...
Ciekawa rzecz... Pamiętam, że parę lat temu z dyrekcji dostaliśmy pismo, by zgłaszać tylko zaginione płytki. Te użyte, a zniszczone przez nieznanych sprawców, albo utracone w trakcie transportu nikogo nie obchodziły...
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
malkontent2
leśniczy
leśniczy
Posty: 627
Rejestracja: piątek 18 cze 2021, 16:42

Re: Czy płytka musi pozostać na stosie ??

Post autor: malkontent2 »

g pisze: niedziela 03 paź 2021, 23:16 przykładowy link do zasad sprzedaży drewna https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... CGxzEaZLte - nie znalazłem nigdzie informacji, że wydane drewno może nie posiadać numeru bo jest ze stosu częściowego
A gdzie jest napisane że ma posiadać numer?
g
leśniczy
leśniczy
Posty: 529
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2009, 10:35
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Czy płytka musi pozostać na stosie ??

Post autor: g »

malkontent2 pisze: poniedziałek 04 paź 2021, 04:59 A gdzie jest napisane że ma posiadać numer?
paragraf 3 w związku z paragrafem 5 w/w rozporządzenia ministra ochrony środowiska.
Krótko - naginamy pod siebie prawo do czasu jak ktoś z tego zrobi niezłą aferę
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Re: Czy płytka musi pozostać na stosie ??

Post autor: Kuna lesna »

A co kupuje numer czy stos ?
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: Czy płytka musi pozostać na stosie ??

Post autor: Capricorn »

g pisze: poniedziałek 04 paź 2021, 07:40 paragraf 3 w związku z paragrafem 5 w/w rozporządzenia ministra ochrony środowiska.
Krótko - naginamy pod siebie prawo do czasu jak ktoś z tego zrobi niezłą aferę
A gdzie tam jest napisane, że przy sprzedaży stosu częściowego sprzedana część stosu musi zawierać numer i cechówkę?
Jest napisane wyraźnie, że płytka ma być przymocowana. Jedna płytka. Klient przyjeżdża do stosu, zostaje mu okazany stos ocechowany zgodnie z zarządzeniem i odmierzona konkretna część drewna ze tego stosu. Ładuje wskazane drewno na samochód i wywozi. Gdzie jest problem? Jest stos, jest numer i drewno oznaczone zgodne z zarządzeniem. Czego więcej potrzebujesz?
Dokładnie taka sama procedura jest, gdy klient wywozi część swojego drewna na asygnacie. Co zrobisz, gdy stos odebrany zgodnie z zarządzeniem, a potem w pełni legalnie nabyty przez klienta będzie większy niż jego przyczepka lub bagażnik? Na asygnacie są cztery miejsca, do wpisania masy. Klient drewno nabył i chce je odebrać takim pojazdem jaki jemu odpowiada, a Ty z powodu jednej pytki na drewnie mu tego zabronisz?
Jest jedna, najważniejsza kwestia - zarządzenie nie dotyczy drewna, które nie jest nasze. Drewo sprzedane przestaje być naszą własnością, więc płytka i stempel dotyczą drewna, które leży na gruncie, a nie części stosu, która przestała być naszą własnością.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Re: Czy płytka musi pozostać na stosie ??

Post autor: Kuna lesna »

Przypomina mi się taki fenomen kilka lat temu będąc w Białowieży . Idąc do Żubrów w pokazowej wolierze po drodze zobaczyłem stos na którym było chyba 25 numerków . Zacząłem dociekać dlaczego bo miejsce wycinki było zaraz koło stosu . Wszedłem na powierzchnię i tam się wyjaśniło ,że drewno nawet po 5 wałków na stosiku przed zrywką musi być odebrane na gruncie . Nie wiem czy dalej tam to tak funkcjonuje ale dla mnie to istne szaleństwo .
Sylvan

Re: Czy płytka musi pozostać na stosie ??

Post autor: Sylvan »

Jeśli mamy dzielić włos na czworo to dzielmy.
No bo jeśli weźmie numerek za pierwszym kursem to co dostanie za drugim razem?
Bo przecież numerka nie będzie miał?
A jak już ma być taki upierdliwy to niech zabiera wszystko naraz i po kłopocie.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: Czy płytka musi pozostać na stosie ??

Post autor: Capricorn »

Klient upierał się raczej nie będzie, bo plastik to odpad i trza się go często pozbywać z towaru. Upierdliwi bywają wszelkiej maści kontrolerzy, którzy szukają pola na wykrycie sprawstwa nikczemnego z udziałem leśniczego... :cwaniak: 8)
Dokładnie to samo zadziało się w temacie tego nieszczęsnego obowiązku przelegiwania drewna celem kontroli. Pamiętam sytuację dotyczącą pewnego przepisu, wymyślonego przez któregoś inspektora wziętego kompletnie z kapelusza, najpewniej wobec młodego, wystraszonego nadleśniczego, który rozpuścił wici o nowym wymogu wokół, a dalej już poszło na całą Polskę, że oto jest jakiś niepisany przepis o konieczności trzydniowego przelegiwania drewna. Jeden stary nadleśniczy olał ów przepis, a na zapytanie inspektora odpowiedział pytaniem o podstawę prawną. Gdy usłyszał, że "a bo wszyscy inni wokół tak robią", serdecznie się roześmiał. Jeśli nie wierzą w umiejętności swoich leśniczych i ich uczciwość to niech sobie wprowadzają taki wymóg. Ja znam kompetencje moich leśniczych, znam kompetencje moich IN, więc nie potrzebuję dodatkowych zarządzeń, z wykonania których pan panie inspektorze będzie mnie będzie kontrolował.... Cytuję z pamięci, a że dawno to było to mogę przekręcić słowa, ale treść dokładnie oddałem.
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
malkontent2
leśniczy
leśniczy
Posty: 627
Rejestracja: piątek 18 cze 2021, 16:42

Re: Czy płytka musi pozostać na stosie ??

Post autor: malkontent2 »

Oj tam... Poczekajcie na nowe pomysły dotyczące inwentaryzacji (corocznej), tu dopiero będzie się działo... :glupek:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: Czy płytka musi pozostać na stosie ??

Post autor: Capricorn »

Nic nie wiem... :?
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
malkontent2
leśniczy
leśniczy
Posty: 627
Rejestracja: piątek 18 cze 2021, 16:42

Re: Czy płytka musi pozostać na stosie ??

Post autor: malkontent2 »

Capricorn pisze: poniedziałek 04 paź 2021, 15:31 Nic nie wiem... :?
To ciesz się na razie, ja jestem zadowolony, że u nas jutro kończymy inwentaryzację, rok później będzie walka :)
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: Czy płytka musi pozostać na stosie ??

Post autor: Capricorn »

Szczęśliwie my też już po :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Sylvan

Re: Czy płytka musi pozostać na stosie ??

Post autor: Sylvan »

malkontent2 pisze: poniedziałek 04 paź 2021, 16:08
Capricorn pisze: poniedziałek 04 paź 2021, 15:31 Nic nie wiem... :?
To ciesz się na razie, ja jestem zadowolony, że u nas jutro kończymy inwentaryzację, rok później będzie walka :)
Jak coś wiesz to napisz.
A tak to jak zwykle. Wiem, nie powiem.
I tylko mącisz ..... :wink:
Awatar użytkownika
malkontent2
leśniczy
leśniczy
Posty: 627
Rejestracja: piątek 18 cze 2021, 16:42

Re: Czy płytka musi pozostać na stosie ??

Post autor: malkontent2 »

Sylvan pisze: poniedziałek 04 paź 2021, 16:21 Jak coś wiesz to napisz.
A tak to jak zwykle. Wiem, nie powiem.
I tylko mącisz .....
Nie mącę tylko dozuję napięcie... ;)
Obiecuję, że w przyszłym tygodniu zdradzę szczegóły.
Awatar użytkownika
kukaburra
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5830
Rejestracja: sobota 01 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Puszcza Zielona

Re: Czy płytka musi pozostać na stosie ??

Post autor: kukaburra »

KUNA TUMAK LEŚNY pisze: piątek 01 paź 2021, 20:46kiedyś były takie tabele w ksiązce służbowej do ewidencj stosów częściowych może to wprowadzić.
Dalej są, strona 510. Tylko książek służbowych nie ma. Jest Kalendarz leśnika. Od 2020 już bez podtytułu "z elementami Książki Służbowej".
I am not altogether on anybody’s side, because nobody is altogether on my side - Treebeard

Z prawdą jest jak z d... Każdy ma inną i każdy ma swoją... I nie każdy powinien ją pokazywać ;)
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: Czy płytka musi pozostać na stosie ??

Post autor: Capricorn »

Im więcej wymagań tym większe pole do kontroli inspektorskiej. Kurczę, czy naprawdę lubicie pierdyliony papierków, którymi będą się bawić instytucje kontrolne? :shock: KUNA TUMAK LEŚNY, czy bez zarządzenia nie potrafisz skorzystać z tabelki w kalendarzu? ;/ Jest SILP, są dokumenty drukowane, są podpisy wydającego i odbierającego, są wreszcie służby terenowe i biurowe mające odrobinę szarych komórek, i umiejętność, by z danych nam instrumentów skorzystać, a ci, kurcze potrzebują specjalnego zarządzenia, bo nie potrafią bez niego użyć stworzonej w tym celu tabelki. Masakra, czysta masakra... :cry:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Sylvan

Re: Czy płytka musi pozostać na stosie ??

Post autor: Sylvan »

Podobnie jak z Covidem tak i każda inna zaraza generalnie więcej szkód czyni w głowach niż w pogłowiu.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: Czy płytka musi pozostać na stosie ??

Post autor: Capricorn »

Strach porównywać, ale niektórzy żyją jak w carskiej Rosji. Bez bumagi nawet do kibla nie pójdą, bo nie wiedzą jak z papieru toaletowego skorzystać... :cry:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Czy płytka musi pozostać na stosie ??

Post autor: Piotrek »

Bez przesady. Jak, to wiedzą, nie wiedzą tylko czy im wolno.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ