M2 zasady odbioru i ewidencji

Drewno, klasyfikacja, pomiar, obrót, sprzedaż drewna...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kuna Tumak
początkujący
początkujący
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 02 cze 2020, 15:41
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Kuna Tumak »

A jak taki stos oznaczyć brak jest opisu dalszego postępowania.
to ja jestem
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66911
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Kuna Tumak pisze:A jak taki stos oznaczyć
A czy jest napisane, że w ogóle trzeba go oznaczać w jakikolwiek sposób :|
Poza tym, jeśli może pozostać stos bez oznaczenia, to i bez oznaczenia wywożon być może. Egro - brygady tygrysa mogą panu właścicielowi skoczyć tam, gdzie majstra mogą w dupę pocałować.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Sylvan

Post autor: Sylvan »

.. wężykiem....
Kuna Tumak
początkujący
początkujący
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 02 cze 2020, 15:41
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Kuna Tumak »

Ale to nie rozwiązuje problemu braku płytki czy plakietki zgodnie z wytycznymi RDLP jest drewnem nie wiadomego pochodzenia albo nadwyżką albo nie wiadomo jak to rozliczyć podczas kontroli.
to ja jestem
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Wróćmy do starej cechówki z numerem leśnictwa?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66911
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Kuna Tumak pisze:zgodnie z wytycznymi RDLP
Drewno sprzedane nie jest własnością Skarbu Państwa tylko właściciela. Jeśli Skarbowi Państwa w osobie RDLP nie odpowiada fakt, że drewno sprzedane należy do właściciela to niech spróbuje takie drewno ponownie wciągnąć na magazyn. Next day ma na karku policję i prokuratora za próbę zaboru mienia. Co wówczas uczyni? :roll: Sprytny nabywca popełni fotkę nabytego stosu, a nawet go sobie w specyficzny sposób oznaczy. Ale będzie jatka, gdy się media dowiedzą, że krakowski erdeelp połasił się na kupkę gałęzi... 8)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Teo
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3018
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 16:58
Lokalizacja: -----

Post autor: Teo »

Capricorn pisze:
Kuna Tumak pisze:zgodnie z wytycznymi RDLP
Drewno sprzedane nie jest własnością Skarbu Państwa tylko właściciela. Jeśli Skarbowi Państwa w osobie RDLP nie odpowiada fakt, że drewno sprzedane należy do właściciela to niech spróbuje takie drewno ponownie wciągnąć na magazyn. Next day ma na karku policję i prokuratora za próbę zaboru mienia. Co wówczas uczyni? :roll: Sprytny nabywca popełni fotkę nabytego stosu, a nawet go sobie w specyficzny sposób oznaczy. Ale będzie jatka, gdy się media dowiedzą, że krakowski erdeelp połasił się na kupkę gałęzi... 8)

Powiedz jeszcze to wszystko niektórym z grup interwencyjnych z tych RDLP
Kuna Tumak
początkujący
początkujący
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 02 cze 2020, 15:41
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Kuna Tumak »

Nie ma to znaczenia że drewno sprzedane czy wypisane które nie jest już własnością LP jeszcze bardziej kontrolowane, a była taka interpretacja kontrolującego ze jeżeli drewno już ma przekroczony termin odbioru na z KW to jest gorzej, to należy pobierać opłaty za składowanie drewna na gruntach LP, taka była interpretacja kontrolującego.
to ja jestem
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66911
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Kuna Tumak pisze: drewno już ma przekroczony termin odbioru na z KW
KW może mieć wydłużony termin wywozu? :shock:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Kuna Tumak
początkujący
początkujący
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 02 cze 2020, 15:41
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Kuna Tumak »

No właśnie czasami zostaje drewno które już nie zmieści się na pojazd 2-3 m3 kierowca odbiorca mówi proszę wypisać mi to jak przyjadę po następną turę za tydzień zabiorę, a drewno przelugujące jest.
to ja jestem
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66911
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Żartujesz prawda? :shock: Dlaczego wypisujesz na KW drewno, które zostaje w lesie? Przecież kierowca swoim podpisem na kwicie potwierdza fakt, że zabrał całą masę i ma ją na samochodzie, a Ty jako leśniczy całą masę wydajesz z magazynu. Krótko mówiąc w lesie ani centymetr sześcienny danego stosu nie został! To, co robisz jest nielegalne, bo po pierwsze tworzysz fikcję, po drugie, kierowca potwierdza podpisem nieprawdę i wreszcie po trzecie, wy na magazynie macie nieistniejące drewno, a Straż Leśna ma kupę zabawy i... w sumie też nadstawia tyłki udając, że takiego drewna nie widzi. Czy słyszeliście o Protokole Przekazania (PP)? On służy do takich celów. Ja tam nie chcę pisać zbyt wiele, ale chyba sobie zafundowaliście problemową kontrolę... :roll: Dla mnie to chora sytuacja i kryminogenna.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Jeżeli na kwicie jest 28 i na samochodzie jest faktycznie 28 to drewno które się nie zmieściło i zostało na gruncie to superata . Superata należy do nadleśnictwa i zostaje przychodowane bez kosztów na magazyn nadleśnictwa . Obmiar na samochodzie jest stwierdzeniem masy która musi zgadzać się na kwicie i tyle w temacie .
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66911
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Dlatego nie można na kwicie napisać, że leśniczy wydał, a kierowca podpisał odbiór całej masy drewna, a na gruncie została nadmiarowa ilość do wywozu w przyszłości. Kwit wywozowy precyzyjnie określa ilość drewna załadowaną i wywiezioną jednorazowo na pojeździe. Nie ma opcji wywozu częściowego jak na asygnacie. Jeśli część stosu zostaje na gruncie to masa pozostająca w lesie musi być na magazynie leśnictwa.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Kuna Tumak
początkujący
początkujący
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 02 cze 2020, 15:41
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Kuna Tumak »

Tak wszystko się zgadza, jest od tego PP.
to ja jestem
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66911
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

No to skoro wiesz, to dlaczego na KW piszecie nieprawdziwe dane? :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Teo
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3018
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 16:58
Lokalizacja: -----

Post autor: Teo »

Niepotrzebne dawanie pożywki kontrolerom. Podpisał KW to cześć, potwierdził że wszystko mu pasuje. Nadwyżkę standardowo zaprzychodować i tyle.
Awatar użytkownika
Teo
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3018
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 16:58
Lokalizacja: -----

Post autor: Teo »

"i zostaje przychodowane bez kosztów na magazyn nadleśnictwa"

Ta, już bez kosztów. Jak ktoś taki służbista a jeszcze chce wydymać zula i siebie samego przy okazji to można tak zrobić :lol:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66911
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Teo pisze:Niepotrzebne dawanie pożywki kontrolerom.
Nie tylko kontrolerom... ;/
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5477
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Kuna lesna pisze: Superata należy do nadleśnictwa i zostaje przychodowane bez kosztów .
z nieba spadło, czy SL pozyskała i zerwała w ramach obowiązków ?
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Wysłany: Wczoraj 21:11     
Kuna lesna napisał/a:
Superata należy do nadleśnictwa i zostaje przychodowane bez kosztów .
z nieba spadło, czy SL pozyskała i zerwała w ramach obowiązków ?
O rany w praktyce wiadomo :D nie ma możliwości powstania superaty :) .Ale dla dociekliwych powiem tak że drewno 'rosnie' u każdego odbiorcy :lol: .Jeżeli ZUL ułoży stos bardzo ciasno odbiorca ładuje mechanicznie to wiadomo że tak samo nie ułoży i już drewno rośnie, jak następny w porcie dużym dzwigiem ładuje znowu coś zostaje itd.
ODPOWIEDZ