mapa ochrony lasu

Szkodniki, pożyteczna fauna, profilaktyka i zwalczanie...

Moderator: Moderatorzy

Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4248
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Jak to w lasach bywa, każdy sobie rzepkę skrobie (tworzy)... - jak ktoś jest pasjonatem i ma czas - niech robi. :wink:
Ileż to już różnych "samodzielnych" prac poszło w ... ;/
A czy nie można by centralnie na podstawie np. kart tworzyć automatycznie mapy, tak dla leśnictwa czy dalej dla wyższych jednostek?
Tyle jest tam pól wyboru, że tych map mogłoby być ile się chce.

P.S. Dzisiaj QGIS, wcześniej ArcView i inne programy a jutro może inny. A ty człeku archiwizuj dbf-y i nne pliki z warstwami a potem je "adoptuj" do nowych standardów.
Ot "takie mam zdanie szefie" :]
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Ja po tych kilkunastu latach zabawy z Q gisem wiem ,że mnie nie zawiedzie i nic nie ginie np podczas aktualizacji . Mam gotowe przepisy jak i szkice gdzie wszystko sobie automatyzuje , natomiast na szkicownik przerzucam bez problemu . Prawda jest że po tylu latach mam cały folder rożnych SHP które się już zdeaktualizowały ale szkoda mi ich wyrzucić .
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4248
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Kuna lesna pisze:...mam cały folder rożnych SHP które się już zdeaktualizowały ale szkoda mi ich wyrzucić .
No właśnie.
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4248
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Mnie np. osobiście lekko irytuje prostszy temat - PNSW.
Chociaż wiadomo co to jest i dlaczego są, to ni jak nie mogę zrozumieć dlaczego ta warstwa jest "wymiatana" to cięciu uprzątającym...
Kiedyś jak się w to bawiłem i mapa była jeszcze samodzielnym tworem w nadleśnictwie to dopinałem sobie te archiwalne warstwy. A teraz już chyba zapał ostygł w nadmiarze przyziemnej leśnej pracy :)
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

No bo to są warstwy niestałe :lol: a tak na marginesie szkicownik coraz lepiej się rozwija i jest kompatybilny z rejestratorem tak więc Q gis chyba zostanie tylko na potrzeby inne .
ODPOWIEDZ