Przyjechali, wyrzucili śmieci, uciekli. Nagrała ich...

Szkodniki, pożyteczna fauna, profilaktyka i zwalczanie...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66922
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Oczywiście. Wystarczy spojrzeć na wysypiska odpadów. Jak potężne zabezpieczenia powinny być wykonane żeby zabezpieczyć wody gruntowe i sam grunt przed szkodami spowodowanymi przez odpady. Jeśli ktoś śmieci wyrzuci to powinny być na jego koszt wykonane badania wpływu na środowisko, opracowana metoda rekultywacji i niwelowanie ewentualnych szkód. Gdzieś czytałem, że jeden pet potrafi wpłynąć negatywnie na metr sześcienny gleby. Myślę, że wystarczyłoby pokazać jednego - dwóch gości, którzy zapłacili kilkanaście tysięcy kary za rekultywację zanieczyszczonej petem gleby, żeby skutecznie zniechęcić innych do rzucania czegokolwiek. Wystarczy popatrzeć na Singapur. Konsekwencja i wysokie kary spowodowały, że na ulicach jest czysto. Jaka różnica czy chodzi o ulicę, jezioro, czy las... https://pl.wikipedia.org/wiki/Mandaty_k ... Singapurze
Naj pisze:nikimem
Zaczynam się bać. Mój smark nowomowę wprowadzać zaczął :shock:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Capricorn pisze:...Zaczynam się bać. Mój smark nowomowę wprowadzać zaczął :shock:
Tia... Zawsze winny jest smark. Albo Tusk... :lol:
Sylvan

Post autor: Sylvan »

A Naj to na obrazek nie zasłużył?
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66922
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Może być? :wink:

Obrazek
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Sylvan

Post autor: Sylvan »

Nie tak wyrazisty, ale dopuszczalny. Jeszcze jakbyś dla siebie coś przygotował?
Awatar użytkownika
kukaburra
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5830
Rejestracja: sobota 01 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Puszcza Zielona

Post autor: kukaburra »

Przy obecnej polityce "śmieciowej" i ustawach gmin "hulajduszapiekłaniema" w kwestii cen za wywóz śmieci to niestety problem będzie się nawarstwiał. W moim fyrtlu Polski kradzieże drewna to już margines. Śmieci wysuwają się na pierwszy plan. Po każdym weekendzie zbieram z parkingu po 4-5 worków śmieci. Cieszę się, gdy je ktoś zostawi zawiązane worki, gorzej, jak wywali luzem, bo worki potrzebuje.
I am not altogether on anybody’s side, because nobody is altogether on my side - Treebeard

Z prawdą jest jak z d... Każdy ma inną i każdy ma swoją... I nie każdy powinien ją pokazywać ;)
ODPOWIEDZ