Siew buka

Selekcja drzew, szkółki, odnowienia, zalesienia, pielęgnowanie, inne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kowalke4
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: piątek 09 sie 2019, 09:03

Siew buka

Post autor: Kowalke4 »

Witam,
Czy w jakimś Nadleśnictwie stosuje się odnowienie siewem buka zwyczajnego ? Poszukuję kogoś doświadczonego w temacie lub jakichś ciekawych materiałów dot. tego tematu. Proszę o pomoc :)
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3712
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Post autor: crocidura »

Z uwagi na to, że buk jest towarem deficytowym od (przynajmniej) kilkunastu lat... wątpię. Z resztą przed kilkunastu laty odnawianie siewem mogło nie być poprawne ekonomicznie w LP (był wtedy okres budowy szkółkarstwa i wdrażania oraz rozdmuchiwania nasiennictwa).

Nawet odnowienia naturalne były gorszym sortem... (to tylko moja opinia - liczę na komentarze).
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66906
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

W temacie odnowień naturalnych wyrażę zdanie odrębne, ale nie znam Waszych realiów. U nas każde naturalne było i jest czymś cennym nad wyraz. Nawiasem mówiąc bardzo liczyłem na to, co się w tym roku odnowiło w dębie, ale susza zabiła znakomitą większość niestety... :(
Siewów nie przerabiałem...
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104858
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Capricorn pisze:W temacie odnowień naturalnych wyrażę zdanie odrębne
I ja się do niego również przychylę. Bukowe odnowienia naturalne to było zawsze tutaj oczko w głowie. :)
Siewów nie przerabiałem.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ