Zrąb i odnowienie

Selekcja drzew, szkółki, odnowienia, zalesienia, pielęgnowanie, inne...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Nie orientacyjny, ale ramowy skład odnowień.
Poza tym jest tam zapisane: przyjęte typy drzewostanów dla typów siedliskowych lasów.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Wiesław
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4746
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 19:30

Post autor: Wiesław »

Tak, przepraszam, Ramowy. Czyli nie ściśle ustalony i dający się zmienić w indywidualnych konkretnych warunkach. Ale już powierzchnia upraw jest określona w UPUL jako orientacyjna...
Przyjęte też nie oznacza "nakazane ściśle"
:)

http://bip.glubczyce.pl/download/attach ... bczyce.pdf
Zresztą Zobacz że tutaj jednak stoi "orientacyjny skład odnowień" (tabela 7)... :wink:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Wiesław pisze:Czyli nie ściśle ustalony i dający się zmienić w indywidualnych konkretnych warunkach.
Oczywiście. Przecież i my mamy plus minus 30% dla gatunku. Co więcej odnosimy go do siedliska, a nie do wydzielenia, więc można potraktować w całości działkę jako domieszka biocenotyczna i posadzić np... czereśnię :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Zatem - odpowiadając autorowi tematu: ja prawnikiem nie jestem, a w sądzie w sprawie składu gatunkowego odnowienia jeszcze nie byłem. Zatem wyrażam swoje osobiste (i służbowe) zdanie, ale nie ma ono wagi wykładni prawnej.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
ODPOWIEDZ