Złe oczyszczanie się sosny na nieodpowienich siedliskach

Selekcja drzew, szkółki, odnowienia, zalesienia, pielęgnowanie, inne...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

Jaźwiec pisze:Durnowate! Po co sadzą jak już mają???
a w dodatku się bulają ;) od wiatru zwłaszcza , i od robali ..... klon-jawor też pada :( może trzaby olchę ?
per aspera ad astra
.....carpe diem....
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66911
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

biedronka pisze:się bulają
Czego się dziwisz. Jest wiatr, to i jest fala, więc jak chcą cokolwiek widzieć to się muszą bulać z bulajami... :wink:
Nawiasem mówiąc właśnie w tiwi widziałem reklamę wuwuefów. Za jedyne pięć zeta bez drobnych zadzwonią do esemesonaiwnego i powiedzą, że ma wysłać kasę na wuwuef, a oni wygonią Bagiennego w cholerę. Kurna nawet Ojciec Derechtor takiego knifu nie wymyślił... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Helenka
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3395
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 18:08

Re: Złe oczyszczanie się sosny na nieodpowienich siedliska

Post autor: Helenka »

Dred1978 pisze:Dzień dobry,
Szukałem ale nie znalazłem jasnej odpowiedzi na prawidłowość fatalnego oczyszczania się So na żyznych siedliskach, więc może Wy będzie potrafili przedstawić jakie czynniki/mechanizmy przyczyniają się do tego że czasem tylce są widoczne od 2 okółka gdy d-stan jest w wieku rębnym a chcę swoje "domysły" skonfrontować z innymi argumentami.
Pozdrowienia!
niezależnie od warunków środowiskowych zawsze decyduje (prędzej lub pźniej) genetyka. Ja zaczśłabym od próby ustalenia pochodzenia sosny :)
"Kochaj, ucz się i pracuj - to trzy najważniejsze przykazania życia Inków. Kochaj siebie jako człowieka, kochaj innych ludzi i kochaj Boga, który Cię stworzył. Ucz się, czyli poszukuj wiedzy, rozwijaj się i Bądź coraz lepszym człowiekiem. I pracuj. Bo praca uszlachetnia." (B.Pawlikowska)
ODPOWIEDZ